کوالا چیست؟

کوالا پستاندار استرالیایی است که شبیه به خرس عروسکی می باشد، ولی هیچ ارتباطی به انواع خرس ها ندارد. کوالاها دارای موی نرم و ضخیم و بینی بزرگ و بدون مو و گوش های گرد هستند و دم ندارند. موی خاکستری یا قهوه ای رنگی روی پشت حیوان وجود دارد و شکم آن سفید رنگ است. کوالا بین 64 تا 76 سانتیمتر طول دارد و وزن آن 7 تا 14 کیلوگرم می باشد.

کوالا جزء جانوران کیسه دار است یعنی بچه اش را در کیسه کوچکی حمل می کنند. کوالای مادر، نوزاد کوچک ضعیفی را به نام جویی به دنیا می آورد که در کیسه کوچکی که در شکم مادرش نگهداری می شود تا بطور کامل رشد کند. برخلاف اکثر جانوران کیسه دار دیگر، کوالا کیسه کوچکی دارد که به سمت پشت بدنش باز می شود. جویی در حدود 7 ماه در این کیسه می ماند و شش ماه بعدی را بر پشت کمر سپری می کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «کوالا چیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب به من بگو کجا؟، ترجمه دکتر بهادر صادقی و دکتر شیوا صالحی شهیدی از نشر سایه گستر، منتشر شده در زمستان ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۵۰۲-۱۵۱-۹ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا