خولیو ایگلسیاس کیست؟

تبلیغات

خولیو ایگلسیاس (Julio Iglesias) در ساعت دو بعد از ظهر ۲۳ سپتامبر ۱۹۴۳ در شهر مادرید اسپانیا به دنیا آمد. خولیو ورزشکاری حرفه ای بود و در تیم فوتبال رئال مادرید در مقام دروازه بان ایفای نقش می کرد. از این رو، تمام هم و غم و آرزویش این بود که روزی فوتبالیستی حرفه ای و مشهور شود؛ ولی این آرزو هرگز او را از مطالعه و علاقه به آموختن دور نکرد. پس از چندی، او در دانشگاه کمپلوتنسه مادرید تحصیلاتش را در رشته حقوق آغاز کرد.

اما در نیمه شب ۲۲ سپتامبر، در بیست سالگی، به همراه تعدادی از دوستانش به سمت مادرید باز می گشت که در راه دچار سانحه رانندگی شد و همین سانحه دشوار باعث شد او یکسال و نیم نیمه فلج شود؛ به شکلی که پزشکان امید چندانی برای راه رفتن دوباره او نداشتند.

فکر می کنید، آینده خولیو ایگلسیاس چگونه پیش می رود؟ آیا او همه چیز را از دست داده است یا از دست می دهد؟ خب؛ شما می توانید در ادامه بخشی از سرگذشت او را مطالعه نمایید.

در تمام طول مدت بستری بودن او، پرستاری به نام الادیو مادالنو، خولیو را همراهی می کرد و برای اولین بار به او گیتار هدیه داد. خولیو تمام آن ساعات را صرف گوش دادن به رادیو یا نوشتن شعر می کرد؛ اما غالب اشعار وی غم انگیز و رمانتیک بودند و بیشتر حول و حوش ماموریت بشر و هدف آدمی در زندگی سروده شده بودند.

تبلیغات

غم دور ماندن از دنیای ورزش و همچنین سپری کردن زمان طولانی در تخت بیمارستان سبب شد که خولیو آواز خواندن را شروع کند. از سوی دیگر، در حین این کار، یادگیری و نواختن گیتار را هم آغاز کرد تا بطور همزمان برای ترانه هایش، آهنگ سازی و نوازندگی کند.

خولیو عطشی عجیب برای بهبود داشت. این ویژگی به همراه امید او به زندگی و حمایت های بی دریغ خانواده، به ویژه پدرش، باعث رویش معجزه شد و او دوباره توانایی راه رفتن را پیدا کرد. در این زمان، پدرش برای کمک به توانبخشی خولیو بیش از یکسال از کار خود کناره گیری کرده بود؛ حتی پس از بهبود هم ماه های زیادی را همراه با خولیو در سواحل مالاگا از صبح بسیار زود به پیاده روی می پرداخت تا پسرش تجدید قوا کند.

خولیو پس از بهبود کامل، دوباره به ادامه تحصیل پرداخت و این بار برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی به کشور انگلستان سفر کرد. وی تعطیلات آخر هفته را به کافه ایرپورت پاب می رفت و در آنجا ترانه های معروفی از تام جونز و بیتلز اجرا می کرد.

خولیو سالیان سال ترانه سرایی می کرد تا سرانجام روزی به شرکت ضبط موسیقی رفت. او می خواست یکی از ترانه هایش را برای اجرا به یکی از خوانندگان بفروشد. مدیر برنامه پس از شنیدن آهنگ و ترانه ای که خولیو با گیتار نواخت از او خواست تا خودش آن را اجرا کند. در ابتدا، خولیو با تاکید بر اینکه من خواننده نیستم از این کار سر باز زد؛ اما سرانجام متقاعد شد و در جشنواره «بِنی دورم موزیک» آن آهنگ را اجرا کرد. چندی بعد نیز با اجرای آهنگ La vida sigue igual (به معنی Life Goes On The Same) برنده مسابقه ای دیگر شد و قراردادی با شرکت کلمبیا رکوردز (Columbia Records) امضاء کرد.

در فوریه سال ۱۹۶۹ او در جشنواره گوزن طلایی در رومانی شرکت کرد و در همان سال، اولین تور آمریکایی خود را آغاز کرد؛ همچنین اولین موزیک ویدئوی خود را ضبط نمود.

تبلیغات

خولیو در بیستم جولای سال ۱۹۷۱ ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه فرزند بود.

در سال ۱۹۷۱ خولیو به زبان ژاپنی آهنگ COMO EL ALAMO AL CAMINO را اجرا کرد و یکسال بعد، اولین آلبوم خود را به زبان آلمانی ضبط کرد. سپس در سال ۱۹۷۵ اولین آهنگش را به زبان پرتغالی عرضه نمود.

در سال ۱۹۷۸ قراردادی با CBS International امضاء کرد و اولین آلبومش را به زبان فرانسوی و ایتالیایی وارد بازار کرد. در سال ۱۹۷۹ نیز برای داوری مسابقه دختر شایسته به استرالیا دعوت شد؛ همچنین او آهنگ «باور کن» خانم گوگوش را نیز به زبان فارسی اجرا کرده است.

در شهر پاریس سال ۱۹۸۳ خولیو اولین و تنها جایزه رکوردهای گینس را برای فروش آهنگ هایش به زبان مختلف در مقایسه با سایر خوانندگان طول تاریخ دریافت کرد.

در سال ۱۹۸۵ او یکی از معدود هنرمندان اسپانیایی بود که با اهدای ستاره در پیاده رو مشاهیر هالیوود (Hollywood Walk of Fame) مورد ستایش قرار گرفت. در دورانی که خولیو در میامی مستقر بود، مردم نام خیابان هشتم آن شهر را خولیو گذاشتند تا از وی تقدیر کنند.

در سال ۱۹۸۸ او مقام بهترین خواننده لاتینِ برنده جایزه گرمی (Grammy Award for Best Latin Pop Album) را از آن خود کرد.

در سال ۱۹۹۲ او در فلوریدا، با عنوان اسپانیایی جهانی (Universal Spaniard) و در اسپانیا نیز با عنوان سفیر گالیسیا (Ambassador of Galicia) به دنیا معرفی شد. همچنین وی اولین خواننده خارجی در تاریخ چین بود که موفق به دریافت جایزه معتبر Golden Record Award در سال ۱۹۹۵ گردید.

خولیو ایگلسیاس معروف ترین خواننده پُر فروش دنیا است. او بیش از ۲۵۰ میلیون آلبوم فروخته و برای مهارتش در موسیقی، بیش از ۲۶۰۰ جایزه طلا و پلاتین دریافت کرده است؛ افتخاری که هیچ خواننده ای در طول تاریخ موسیقی آن را به دست نیاورده است!

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله آموزشی «خولیو ایگلسیاس کیست؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله مجتبی کیزادی در دو هفته نامه راز، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا