اینترنت بهترین معلم زبان انگلیسی

توانایی صحبت به زبان انگلیسی، اولین گام برای برقراری ارتباط در بسیاری از محافل جهانی است. با تکنولوژی های امروز، شما یک دنیای مجازی و رایگان از اطلاعات را در اختیار دارید.

در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید، شما می توانید از همین الان و با این راهنمایی شروع کنید تا به زودی راه خود را با این زبان جهانی و بین المللی پیدا نمایید.

راهنمایی اول: خواندن
1) با حروف انگلیسی آشنا شوید. بر خلاف بسیاری از زبان ها مانند آلمانی و رومانی، حروف انگلیسی بسته به کلمه، صدای خاصی دارند. به عنوان مثال حرف A در کلمات Father – Path و Say صداهای مختلف دارد. آهنگ زیر به شما کمک می کند تا 26 حرف الفبای زبان انگلیسی را به خاطر بسپارید.

2) آنلاین باشید. اینترنت بهترین منبع برای پر کردن وقت و افزایش مهارت زبان شما می باشد. هر وب سایت انگلیسی زبانی خوب است. همچنین وب سایت ویکی پدیا یک منبع بزرگ برای اطلاعات و به زبان ساده می باشد که با استفاده از این سایت شما می توانید مطالب مورد علاقه تان را به انگلیسی مطالعه کنید.

راهنمایی دوم: نوشتن
1) صحبت با یک فرد انگلیسی زبان می تواند یک ماجراجویی فوق العاده سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. شما قادر خواهید بود از فرهنگ و آداب و رسوم خود بگویید و این یک مسیر واقعی در راه دنیای زبان انگلیسی است. عضویت و حضور در جامعه های مجازی انگلیسی زبان و یا داشتن یک دوست انگلیسی زبان و رد و بدل ایمیل با وی، راهی بسیار سریع برای نوشتن به انگلیسی می باشد.

2) یک دفترچه داشته باشید و اشتباهات خود را در آن یادداشت کنید. اگر کلمه و اصطلاحی را هم نمی دانستید، در آن بنویسید. شما به احتمال قوی آنها را با گذشت زمان فراموش می کنید. با نوشتن می توانید مجدداً آنها را مطالعه نمایید.

راهنمایی سوم: صحبت و گوش دادن
1) عضو گروه شوید. در گفتگوها شرکت کنید؛ اما قبل از اینکه شروع به صحبت نمایید، اصول اولیه زیر را بدانید:

 • شمردن از یک تا 100
 • زمان (اعداد یک تا 59 – ساعت – گذشته و آینده)
 • روزهای هفته
 • عبارت های مقدماتی:
  • سلام! نام من ….. است. ….. Hello! My name is
  • حال شما چطور است؟ ?How are you
  • چند ساله هستی؟ من x سال دارم. .How old are you? I’m X years old
  • شما چه چیزی دوست دارید؟ من دوست دارم ….. ….. What do you like? I like
  • خانواده شما چگونه می باشد؟ ?How is your family

2) فیلم ببینید. وب سایت یوتیوب یک منبع رایگان و بزرگ برای کسب دانش و اطلاعات است. صدها فیلم مخصوص زبان آموزان در آن برای گسترش واژگان و دستور زبان وجود دارد. البته لازم نیست خود را محدود به فیلم های آموزش زبان انگلیسی کنید تا زبان تان پیشرفت کند. اگر به موضوع خاصی علاقه دارید، فیلم های آن موضوع را مشاهده نمایید.

3) به برنامه ی انگلیسی گوش دهید. اگر قادر به درک و فهم صحبت ها نیستید، شما به مطالعه ی بیشتر نیاز دارید تا پیشرفت کنید. زبان مادری شما به لهجه های مختلف هم که باشد، آن را متوجه می شوید. پس احیاناً لهجه ی گوینده را بهانه نکنید.

دنیای اینترنت در چند سانتی متری شما است. آن را از دست ندهید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «اینترنت بهترین معلم زبان انگلیسی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات وب سایت WikiHow به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا