اگر زنبور عسل نبود، چه می شد؟

در یک روز زیبا به پیک نیک رفته اید و پس از چند دقیقه پهن کردن پتو روی چمن ها و باز کردن ساندویچ، سالاد میوه و کیک گیلاس؛ مهمان ناخوانده ای به جمع تان اضافه می شود. آن یک زنبور عسل است که در اطراف سرتان وزوز می کند. شاید بخواهید با حرکتی سریع و ضربتی این مزاحم بالدار را بکشید، اما بهتر است کمی فکر کنید؛ و این احتمالاً کار خوبی خواهد بود. چون جمعیت زنبور عسل در حال کاهش می باشد.

نتایج تحقیقات وزارت کشاورزی ایالات متحده نشان می دهد در طول فصل زمستان 2013 – 2014 بیش از 23 درصد از زنبورهای عسل در بررسی کلنی ها فوت کرده اند. در حقیقت بیش از 20000 گونه زنبور (در مجموعه ی پرده بالان) که برای زندگی ما بسیار حیاتی هستند، در معرض خطر می باشند.

خب؛ اگر هیچ زنبور عسلی وجود نداشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟ شما می توانید با نقش مهم زنبور عسل، آشنا شوید.

زنبورها از شهد و گرده ی گیاهان تغذیه می کنند. زنبور عسل شهد را به عسل تبدیل می کند و همچنین در سفرهایش! گرده را از گیاهی به گیاه دیگر منتقل می نماید و در نتیجه، عمل گرده افشانی انجام می شود. در واقع زنبور عسل حدود 70 درصد از محصولات غذایی را از جمله سیب، آوکادو، خیار، کدو و… را گرده افشانی می کند. بسیاری از طعم دهنده های غذایی و اجزای سازنده تغذیه ی ما در نتیجه ی مستقیم کارهای زنبور عسل بدست می آیند. بنابراین زنبور عسل نقش بسیار مهمی در کشاورزی و تامین مواد غذایی جهان بازی می کند و مطمئناً بدون زنبور عسل با مشکلات بسیاری مواجه می شویم، چون رشد حدود یک سوم از تمام مواد غذایی که مصرف می کنیم متکی به فعالیت های زنبور عسل می باشد.

اگر زنبور عسل وجود نداشته باشد، ما دیگر مواد غذایی متنوعی در اختیار نخواهیم داشت.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «اگر زنبور عسل نبود، چه می شد؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات وب سایت HowStuffWorks به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا