تک شاخی منحصر به فرد از دوران انسان های اولیه

دانشمندان به تازگی موفق به کشف یک موجود تک شاخ عجیب شده اند که از خانواده کرگدن ها بوده و 39 هزار سال پیش در کنار انسان های اولیه روی زمین زندگی می کرده است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، افسانه ها پیش از این بارها درباره موجودی به نام تک شاخ صحبت کرده بودند و این بار به نظر می رسد که این موجود سرانجام در واقعیت یافت شده است. در حقیقت دانشمندان توانسته اند بقایای یک موجود خاص را بیابند که آن را تک شاخ سیبری نامگذاری کرده اند.

این موجود در حقیقت یکی از اعضای قدیمی خانواده کرگدن ها است و یکی از 250 گونه شناخته شده از این خانواده محسوب می شود.

تک شاخ سیبری 39 هزار سال پیش روی زمین زندگی می کرده که این امر برای دانشمندان شگفت آور بوده است. دلیل این امر نیز این است که پیش از این تصور می شد موجوداتی از این دست در بازه زمانی بین 100 تا 200 هزار سال پیش روی زمین زندگی می کردند، ولی این یافته نشان دهنده آن است که این موجود مدت ها پس از چیزی که تصور می شد، منقرض شده است.

در این میان یکی از دانشمندان فعال در این پروژه به نام آدرین لیستر (Adrian Lister) از موزه بریتانیا در این باره می گوید: «ما یک اسکلت کامل را کشف کرده و آن را بررسی کردیم که نتیجه قدمت سنجی آن ما را شگفت زده کرد؛ زیرا به کمتر از 40 هزار سال پیش باز می گشت.»

در این میان یکی از سوالات این است که این موجود چگونه منقرض شده است؟ دانشمندان احتمال شکار بی رویه منجر به انقراض را رد کرده اند و معتقدند تغییرات اقلیمی منجر به رخ دادن این موضوع شده است. در حقیقت آناتومی بدن تک شاخ سیبری نشان داده که این موجود توانایی دویدن با سرعت بالا را داشته و به همین دلیل نیز با تغییر دشت های بزرگ، شرایط زیست آنها نیز دشوار شده و به انقراض این موجودات منتهی شده است.

منابع

خبر علمی «تک شاخی منحصر به فرد از دوران انسان های اولیه» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به LiveScience و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا