دستور Ping در تنظیمات شبکه

Ping یکی از عمومی ترین و در عین حال کاربردی ترین دستورهای شبکه ای است که می توانید در محیط فرامین متنی یا CMD (مخفف Command Prompt) بکار ببرید. با این دستور می توانید متوجه شوید آیا امکان دسترسی به یک IP یا دامنه بخصوص را دارید و اگر اینطور نیست چقدر طول می کشد تا اطلاعات بین این دو سیستم رد و بدل شود.

طرز کار دستور Ping به این صورت است که چند بسته یا Packet داده به دامنه یا IP مورد نظر ارسال می شود و زمان و تعداد بسته های برگشتی گزارش می شود. در صورتی که یک یا چند بسته داده برنگردند، به عنوان از دست رفته یا Lost گزارش می شوند. از دست رفتن داده ها یا Packet Lost باعث عملکرد ضعیف در بازی های آنلاین یا استریمینگ می شود و با استفاده از این دستور می توانید به سادگی وجود چنین مشکلی را آزمایش کنید. این دستور که متن آن به صورت:

ping www.google.com

یا به شکل:

ping 127.0.0.1

است، به صورت پیش فرض چهار بسته داده که هر یک 4 ثانیه زمان برای برگشت یا Time out شدن دارند به آدرس یا IP وارد شده ارسال می کند. اگر بخواهید تعداد بسته ها را بیشتر کنید، مثلاً ده بسته می توانید:

ping www.youc.ir -n 10

را وارد کنید یا با

ping www.youc.ir -w 6000

زمان تایم اوت بسته ها را به 6 ثانیه (یا 6000 میلی ثانیه) برسانید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «دستور Ping در تنظیمات شبکه»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله خشایار مریدپور، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا