فکر کردن به انگلیسی را به مغز آموزش دهیم

بیشتر افراد با شنیدن کلمات انگلیسی یا برای صحبت کردن به انگلیسی، سریع به دنبال ترجمه کلمات در ذهن خود می گردند. این در حالی است که اغلب مدرسان زبان انگلیسی به دانشجویان خود می گویند: «باید یاد بگیرید که به انگلیسی فکر کنید.»

خب؛ این کاری ساده است اما یادگیری و سرعت پیشرفت آن بسیار خسته کننده خواهد بود؛ بخصوص که روش عملی قطعی و مطمئنی نیز وجود ندارد. فکر کردن به این موارد در نهایت به ناامیدی ختم می شود؛ بنابراین بیایید به دنبال راه حلی ساده باشیم.

شما می توانید با چند گام ساده مغز را تحریک کنید تا به جای پیدا کردن معنی کلمات، به انگلیسی فکر کند.

گام اول
مجموعه طنزهای تلویزیونی به زبان انگلیسی (حداکثر 30 دقیقه ای) پیدا کنید که از تماشای آنها لذت می برید. در وب سایت یوتیوب، می توانید کمدی های کوتاه بسیاری پیدا کنید.

گام دوم
سعی کنید فیلم و قسمت مورد علاقه تان را چندین بار ببینید.

گام سوم
صدای فیلم را ضبط کنید. در زمان های استراحت یا زمانی که کاری ندارید، به آن گوش دهید. چندین بار به این فایل صوتی گوش کنید و حتی چشم های تان را ببنیدید و فیلم را تجسم نمایید.

گام چهارم
شما در زمان هایی مثل رانندگی کردن، راه رفتن و… به راحتی می توانید با فرد دیگری صحبت کنید (البته به زبان مادری!)، بدون اینکه مشکلی در رانندگی یا صحبت کردن داشته باشید. بنابراین فایل صوتی ضبط شده را همیشه همراه خود داشته باشید، و برای مثال در زمان رانندگی یا ورزش کردن، به آن دوباره گوش کنید. به این ترتیب مغز شما باید همزمان با رانندگی کردن به تصاویر فیلم فکر کند و در نتیجه با این کار فکر کردن به انگلیسی شروع می شود.

این روش برای تحریک مغز به فکر کردن است و انتظار می رود با این شیوه درک و شناخت شما نسبت به زبان انگلیسی بهبود یابد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «فکر کردن به انگلیسی را به مغز آموزش دهیم»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقالات وب سایت WikiHow به عنوان منابع اصلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا