چگونه فن کامپیوتر را تمیز کنیم؟

کامپیوترها هم مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر هر چند وقت یکبار نیاز به تمیز کردن دارند. این موضوع بخصوص برای کیس یک نیاز ضروری هر ساله است.

فن کامپیوترها (خصوصاً درون کیس) بعد از مدتی به خاطر کرک و گرد و خاک، به صدا می افتند. به علاوه جدا از سر و صدا، این موضوع موجب می شود تا کارآیی فن کاهش پیدا کند و قطعات گرم تر از حالت معمول شوند که این خود به استهلاک آنها اضافه می کند.

راحت ترین راه برای پاک کردن فن استفاده از پمپ باد است که البته طبیعتاً همه این وسیله را در خانه ندارند، اما بیشتر تعمیراتی ها دارند و با اندک هزینه ای اجازه استفاده از آن را به شما می دهند. به کمک پمپ باد می توانید خاک درون بدنه و کیس دستگاه را کامل بگیرید. دقت کنید که هیچ وقت به جای پمپ باد از سشوار استفاده نکنید.

نکته دیگر روغن کاری است. در مورد فن های قدیمی کیس ها، برای روغن کاری کافی است برچسب وسط فن را کمی بلند کنید و درون محور آن روغن چرخ بریزید. اما بیشتر فن های لپ تاپی، نیازی به روغن کاری دستی ندارند.

ضمن اینکه دقت کنید که تمیز کردن فن اصلی و فن های فرعی ماند فن کارت گرافیک و پاور دستگاه از قلم نیفتد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «چگونه فن کامپیوتر را تمیز کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا