چگونه یک رهبر باهوش و خوب و همکلاسی­ دست یافتنی و صمیمی باشیم؟

همه دوست دارند دانش آموز محبوبی باشند. در این صورت هم معلمان و هم دانش آموزان دوست تان خواهند داشت! اگر می خواهید همکلاسی خوبی باشید شما می توانید این مراحل را دنبال کنید.

1) باهوش باشید.

  • درس بخوانید. شاید این کار کسل کننده باشد اما اگر بخواهید باهوش باشید باید درس بخوانید.
  • کتاب های غیر داستانی بخوانید! با خواندن کتاب هایی پُر از اطلاعات، چیزهای جدید یاد می گیرید. اگر خواندن این نوع کتاب ها، خیلی برایتان کسالت آور است، مقالات آنلاین یا کتاب های داستانی بخوانید و کلمات جدید یاد بگیرید.
  • در کلاس خوب گوش بدهید! اگر بخواهید چیزی یاد بگیرید و باهوش تر بشوید، باید توجه کنید. اگر کنار کسی می نشینید که اغلب با او صحبت می کنید یا بغل دستی تان آنقدر حرف می زند که حواس شما را پرت می کند، با معلم تان صحبت کرده و جای تان را عوض کنید. اگر معلم تان موافقت نکرد، از آن شخص بخواهید که ساکت باشد.

2) رهبر خوبی باشید.

در پروژه گروهی مسئولیت را بر عهده بگیرید. بنشینید و از همه بخواهید ایده هایشان را بگویند. به این ترتیب، همه صحبت کرده و بطور ناخودآگاه خواهند دانست که شما توانایی رهبری را دارید. بعد از اینکه همه ایده شان را ابراز کردند، نظرتان را بگویید و بگذارید دیگران هم نظرشان را بگویند. اگر با ایده ای مخالف هستید رای بگیرید تا موافقان و مخالفان مشخص شوند. گاهی اوقات رهبر باید اجازه بدهد دیگران راه خودشان را بروند.

سپس از افراد گروه بپرسید که هر کدام دوست دارند چه کاری انجام بدهند. اگر دو نفر تمایل به انجام یک کار داشتند، اجازه بدهید هر کدام از آنها نیمی از کار را انجام بدهند. اگر این کار مقدور نیست، بهتر است خودتان انتخاب کنید یا از آنها بخواهید سنگ، کاغذ، قیچی انجام دهند. اگر کاری باقی مانده که کسی برایش داوطلب نشده است، با اینکه شما هم تمایلی برای انجام آن ندارید، اعلام کنید که آن را انجام خواهید داد.

اگر تعداد کارها از تعداد افراد بیشتر است، کارهای بیشتری بپذیرید، مگر اینکه شخص دیگری پیشنهاد انجام دادنشان را بدهد. در نهایت، شماره تماس همه را بگیرید تا با آنها تماس گرفته و مطمئن شوید که روی پروژه کار می کنند. درباره نحوه انجام پروژه از آنها گزارش بخواهید.

  • اگر کسی یاری ندارد یا در گروه نیست، از وی بخواهید به گروه تان ملحق شود، حتی اگر «بازنده» نامیده شده باشد. این کار باعث می شود آن فرد احساس کند که پذیرفته شده است و شما بعداً درباره این تصمیم احساس خوبی پیدا خواهید کرد (شاید این احساس در همان لحظه اتفاق نیفتد).
  • اگر شخصی وجود دارد که کارش را به اتمام نمی رساند، از مواجه با او نترسید و از وی بخواهید کارش را انجام دهد. اگر آن شخص زمان کافی برای انجام کارش ندارد، به وی پیشنهاد کمک بدهید! هیچ چیز بدتر از این نیست که یک نفر کارش را انجام ندهد و بقیه افراد گروه بعد از کار سختی که انجام داده اند، نمره بد بگیرند.

3) دست یافتنی و صمیمی باشید.

  • از دیگران تعریف کنید! البته تعریف دروغین نکنید. آنها شما را جدی گرفته و درباره تعریف تان احساس خوبی پیدا می کنند.
  • تمیز باشید. کسی که بوی بد می دهد خواستنی نیست. حتماً دو بار در روز دندان هایتان را مسواک بزنید، موهایتان را شانه کنید، از خوشبو کننده بدن استفاده کنید (بسیار مهم) و اگر ممکن است هر روز دوش بگیرید. همچنین، لباس هایی بپوشید که اندازه تان باشد!
  • همیشه لبخند بزنید و خوب ژست بگیرید. لبخند همه را شادتر می کند، به ویژه اگر خطاب به آنها باشد. سعی کنید لبخندتان تصنعی نباشد، زیرا دیگران متوجه آن شده و از اینکه به دروغ با آنها خوب هستید غمگین می شوند. ژست خوب به دیگران می فهماند که اعتماد به نفس دارید و باعث می شود در کنارتان احساس راحتی کنند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه یک رهبر باهوش و خوب و همکلاسی­ دست یافتنی و صمیمی باشیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله وب سایت WikiHow ترجمه شده توسط زهرا صادقی به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا