طبیعتمجله چرا و چگونه؟

چگونه از پدیلانتوس در خانه نگهداری کنیم؟

تبلیغات
تولید محتوا علمی در وب سایت یا مجله شما

گیاه پدیلانتوس که در ایران به زیگزاگی معروف است، اصالتاً به آمریکای جنوبی و مرکزی و مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری تعلق دارد. ساقه های این گیاه کاملاً شبیه زیگزاگ است و برگ هایش رنگ های مختلفی از سبز تا سفید، صورتی و قرمز دارد و اگر به خوبی از آن نگهداری شود طی چند سال ارتفاع آن تا دو متر می رسد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گیاه پدیلانتوس عبارت است از:

  • نور: اصولاً زیگزاگی گیاه نور دوستی محسوب می شود، اما نه نور مستقیم. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد.
  • دما: زیگزاگی مانند اغلب گیاهان به سرما حساس است و نسبت به کاهش دما خیلی زود واکنش نشان می دهد و به اصطلاح از پا در می آید. در فصل سرما مراقب دمای محیط نگهداری آن باشید که از ۱۵ درجه کمتر نشود.
  • آبیاری: آبیاری متوسط کافی است. در فصل تابستان و گرما، معمولاً یک روز در میان به آن آب دهید و در فصل های سرد، هفته ای دو بار کفایت می کند.

توجه داشته باشید که ریشه و ساقه این گیاه نباید به هیچ عنوان خورده شود. حتی شیره گیاه هم ممکن است در تماس با پوست ایجاد حساسیت کند.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از پدیلانتوس در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
تبلیغات
فروشگاه شارژ، محصولات مجازی و خدمات بر خط های یو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط