خانه / مجله / مجله چرا و چگونه؟ / طبیعت / چگونه از پدیلانتوس در خانه نگهداری کنیم؟
لقمه های انگلیسی

چگونه از پدیلانتوس در خانه نگهداری کنیم؟

گیاه پدیلانتوس که در ایران به زیگزاگی معروف است، اصالتاً به آمریکای جنوبی و مرکزی و مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری تعلق دارد. ساقه های این گیاه کاملاً شبیه زیگزاگ است و برگ هایش رنگ های مختلفی از سبز تا سفید، صورتی و قرمز دارد و اگر به خوبی از آن نگهداری شود طی چند سال ارتفاع آن تا دو متر می رسد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گیاه پدیلانتوس عبارت است از:

  • نور: اصولاً زیگزاگی گیاه نور دوستی محسوب می شود، اما نه نور مستقیم. این گیاه به نور متوسط نیاز دارد.
  • دما: زیگزاگی مانند اغلب گیاهان به سرما حساس است و نسبت به کاهش دما خیلی زود واکنش نشان می دهد و به اصطلاح از پا در می آید. در فصل سرما مراقب دمای محیط نگهداری آن باشید که از ۱۵ درجه کمتر نشود.
  • آبیاری: آبیاری متوسط کافی است. در فصل تابستان و گرما، معمولاً یک روز در میان به آن آب دهید و در فصل های سرد، هفته ای دو بار کفایت می کند.

توجه داشته باشید که ریشه و ساقه این گیاه نباید به هیچ عنوان خورده شود. حتی شیره گیاه هم ممکن است در تماس با پوست ایجاد حساسیت کند.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از پدیلانتوس در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

لقمه های انگلیسی

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. بخش های الزامی با * مشخص شده اند. *

*