چگونه کاغذ کپی ساخته می شود؟

به خاطر می آورید که می گفتند با پیشرفت تکنولوژی کاغذ کمتری استفاده خواهیم کرد؟ ها! به نظر می رسد که من خیلی بیشتر از گذشته کاغذ مصرف می کنم. اما یک ورق کاغذ چگونه ساخته می شود؟

ترجمه توضیحات فیلم

تولید کاغذ با رسیدن چوب به کارخانه آغاز می شود. کاغذ از خمیری مشتمل بر 65 درصد افرا، 25 درصد توس و 10 درصد صنوبر تولید می شود. برای تولید یک تن خمیر، به دو تن چوب نیاز است. همه چیز از این استوانه پوست کنی شروع می شود. این استوانه در عملیاتی 20 دقیقه ای پوست را از کنده ها می کند. پوست ها سوزانده می شوند تا بخار لازم برای فعالیت کارخانه تولید شود. کنده های پوست کنده شده روی این نقاله انتقال داده می شوند. تمام این کارها توسط یک اپراتور کنترل می شود.

اکنون کنده ها به قطعات کوچکتری که کیندلینگ (kindling) نامیده می شوند، تبدیل می شوند. این کیندلینگ ها در زمستان و تابستان به شکل یک توده در فضای بیرون قرار می گیرند. کیندلینگ ها این شکلی هستند. این پنج توده در مجموع حدود 30000 تن کیندلینگ هستند.

در مرحله بعدی کیندلینگ به خمیر تبدیل می شوند. این کار با شستن آنها آغاز می شود. این صفحه بارگیری مناسب دستگاه شستشو را کنترل می کند. مرحله بعد حرارت دادن و پخت قلیایی است. این نمودار عملیات را کنترل می کند. این استوانه بزرگ دستگاه شستشویی است که کیندلینگ به مدت چند ساعت در دمای 158 درجه سانتیگراد در آن پخته می شود؛ و این دیگ احیا است و در دمای هزار درجه ای زغال چوب را می سوزاند. محصولات شیمیایی خاصی که به صورت گدازه خارج می شوند، احیا می گردند. این مایع سیاه که پس مانده چوب سوخته است، سوزانده می شود تا دود تولید کند. خمیر قهوه ای که از دستگاه شستشو خارج می شود، شسته شده و به غلیظ کننده فرستاده می شود. کیفیت شستشوی خمیر قهوه ای با این کفگیر کنترل می شود. خمیر باید رنگبری شود.

این برج استخراج قلیایی خمیر قهوه ای را در تماس با محصولات شیمیایی قرار می دهد. خمیر به کمک دی اکسید کلر رنگبری شده و تدریجاً سفیدتر می شود. سپس بطور جزئی آب زدایی می شود. این چرخ دنده حلزونی سرعت خمیر را کم می کند تا بتوان آن را به مخزن نگهداری پمپاژ کرد. آب با کمک این دستگاه خارج می شود؛ دستگاه تولید کاغذ «بنوآ بل بی ۳» که با سرعت 1060 متر در دقیقه کار می کند. در فاصله بین ورود و خروج، غلظت آب خمیر از 95 به 5 درصد می رسد.

در اینجا برگه کاغذ را می بینیم که از فرآیند خارج می شود. سپس تحلیلگران کیفیت پارامترهای کاغذ را بررسی کرده و در مورد وجود هر گونه اشکال اخطار می دهند. سپس کاغذ رول می شود. این غلطک رول های بزرگی تولید می کند. رول های کامل به کمک این بازوها با رول های خالی جایگزین می شوند. هر رول بیشتر از 35 تن وزن دارد و دارای 60 کیلومتر کاغذ است. رول های اصلی به رول هایی با عرض کمتر بریده می شوند. بعضی از آنها به همان شکل تحویل داده می شوند، در حالی که سایر رول ها برای برش دهنده ها ارسال می شوند. رول ها به یک انبار خودکار ارسال می شوند. رول هایی که بعداً برش می خورند در انبار قرار می گیرند. روبات هایی که از طریق ریل های زمینی هدایت می شوند رول ها را به دستگاه برش کاغذ «بلا» (Bella) می دهند. این همان دستگاهی است که کاغذ قهوه تولید می کند. روبات ها توسط یک کامپیوتر مرکزی هدایت شده توسط اپراتورها کنترل می شوند. تولید به 55000 ورق در دقیقه می رسد.

در اینجا بخش انتقال برش دهنده برای گیرنده خودکار را می بینیم و اپراتورها قبل از بسته بندی کیفیت کاغذ را کنترل می کنند. این کارخانه در عرض یک ساعت 6600 بسته کاغذ کپی تولید کرد. یک کنده درخت حداقل 15 بسته کاغذ کپی تولید می کند.

منابع

فیلم علمی و آموزشی «چگونه کاغذ کپی ساخته می شود؟» محصول How It’s Made می باشد که ترجمه آن توسط زهرا صادقی از پورتال یو سی (شما می توانید) انجام شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا