کانگوروها چگونه با مردم ارتباط برقرار می‌کنند

مطالعه‌ای جدید در دانشگاه روهمپتون (Roehampton) نشان داد حیواناتی که هرگز اهلی نشده‌اند، مانند کانگوروها، می‌توانند با مردم ارتباط برقرار کنند. بنابراین، تصور اینکه ارتباط با انسان‌ها فقط مختص حیوانات اهلی است به چالش کشیده می‌شود.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، یافته‌های حاصل از این مطالعه که شامل کانگوروهای مارسپیلاس (Marsupials)، گونه‌ای که هرگز اهلی نشده بود، در 3 منطقه در سراسر استرالیا نشان داد که کانگوروها هنگام تلاش برای دسترسی به غذایی که در یک جعبه در بسته گذاشته شده بود، به یک انسان خیره می‌شدند. در واقع در این آزمایش کانگوروها به جای تلاش برای باز کردن جعبه، از نگاه برای برقراری ارتباط با انسان استفاده می‌کردند. رفتاری که معمولاً در حیوانات اهلی دیده می‌شود.

این تحقیقات بر اساس مطالعات قبلی در زمینه ارتباطات حیوانات اهلی مانند سگ و بُز و اینکه آیا ارتباط عمدی در حیوانات نتیجه اهلی‌سازی است، انجام شده است. دکتر آلن مک الیگوت، نویسنده ارشد از دانشگاه روهمپتون، قبلاً مطالعه‌ای در این زمینه انجام داده بود که نشان داد بزها می‌توانند نشانه‌های انسانی، از جمله اشاره را برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد محیط خود درک کنند. کانگوروها مانند سگ و بز حیوانات اجتماعی هستند و تحقیقات جدید دکتر مک الیگوت نشان می‌دهد که این حیوانات ممکن است بتوانند رفتارهای معمول اجتماعی خود را برای تعامل با انسان‌ها تطبیق دهند.

منابع

  1. New York Times
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا