چگونه لینک های شکسته وب سایت را شناسایی کنیم؟

لینک های شکسته یا Broken Links، لینک هایی هستند که آدرس لینک اشتباه تایپ شده و به هیچ جای خاصی وصل نمی شود و یا آن لینک دیگر وجود (404 Not Found) ندارد. این گونه لینک ها می توانند به اعتبار وب سایت شما و سئو (SEO) آن لطمه بزنند. به همین دلیل بسیار مهم است که لینک های شکسته سایت را شناسایی و بازسازی کنید.

اما وقتی هزاران صفحه داریم، چگونه این کار را انجام دهیم؟ ابزارهای بسیاری برای حل این مشکل وجود دارند که یکی از این ابزارها وب سایت BrokenLinkCheck می باشد. کافی است به این سایت مراجعه کنید و در قسمت Free Check for broken links آدرس سایت تان را وارد کنید. این وب سایت حداکثر 3000 صفحه سایت تان را بررسی می کند و در عرض چند ثانیه به شما گزارش رایگانی می دهد که کدام صفحات سایت تان شامل لینک های شکسته هستند.

با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید تمام لینک های شکسته سایت تان را پیدا کنید و آنها را بازسازی کنید. همچنین در صورتی که از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می کنید، جدا از سایت فوق، می توانید از افزونه Broken Link Checker نیز استفاده نمایید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه لینک های شکسته وب سایت را شناسایی کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا