چگونه از گیاه ته نانته در خانه نگهداری کنیم؟

گیاه ته نانته که با نام گلشانه نیز شناخته می شود، برگ های سبز روشن و شفاف و قدری کم رنگ دارد. ته نانته از گیاهان آپارتمانی می باشد که چندان به نور زیاد نیاز ندارد و شما می توانید به راحتی و با حداقل نور، روی آن حساب باز کنید، البته نگهداری از این گیاه، دشوار می باشد.

مهم ترین ویژگی ها و شرایط نگهداری گیاه ته نانته عبارت است از:

  • آبیاری: آبیاری گیاه کاملاً بستگی به خاک آن دارد. در واقع هر وقت دیدید خاک آن خشک شده است قدری آب برایش در نظر بگیرید. در صورتی که برگ های گیاه به شکل لوله ای جمع شده بودند، یعنی گیاه تشنه است و نیاز به آب دارد.
  • دما: دمای مورد نیاز این گیاه در زمستان حداقل 15 درجه و در تابستان حداکثر 28 درجه است. در صورتی که برگ های گیاه رو به پایین افتادند، یعنی سردش است و اگر خیلی رو به بالا جمع شده بودند، یعنی گیاه گرمش است.
  • کوددهی: این گیاه ماهی دو بار به تغذیه با کود مایع نیاز دارد. اگر دیدید گیاه رنگ پریده و زرد است دقیقاً مشکل تغذیه ای دارد.
  • نظافت: تمیز کردن برگ ها در این گیاه اهمیت بسیاری دارد. برای این کار فقط با اسپری آب و دستمال ضخیم، برگ ها را آرام تمیز کنید و از هیچ محلول مصنوعی استفاده نکنید.

نکته: در صورتی که لکه های قهوه ای رنگ روی برگ ها مشاهده کردید، مطمئن باشید حشره به جان گیاه تان افتاده است، پس به فکر سم باشید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گیاه ته نانته در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا