چگونه از گل همیشه بهار در خانه نگهداری کنیم؟

گل همیشه بهار که با نام های زر گل یا آذرگون هم شناخته می شود، گیاه چندان خانگی محسوب نمی شود، چون معمولاً بوی تند و تیزی دارد و از طرفی حشرات هم خیلی به آن علاقه مند هستند و دور و برش زیاد جمع می شود، بنابراین بهتر است برای بالکن یا باغچه حیاط تان آن را استفاده کنید.

ارتفاع گل همیشه بهار کمتر از نیم متر و برگ های آن ساده، بیضی، خمیده پوشیده از کرک و به رنگ سبز مایل به قهوه ای می باشد و گل های آن در انتهای شاخه های گل دهنده قابل رویت هستند.

قبل از اینکه وارد بخش کاشت و نگهداری از همیشه بهار شویم این نکته را هم بد نیست بدانید که این گیاه از نظر خاصیت های درمانی کاربردهای فراوانی دارد. این گیاه در صنایع داروسازی، لوازم بهداشتی و آرایشی استفاده می شود. یکی از خواص گل همیشه بهار ضد نفخ معده و روده است. برخی پزشکان طب سنتی همچنین از این گیاه برای درمان بیماری های التهابی چشم هم استفاده می کنند و سرانجام روغن گرفته شده از این گیاه نیز برای درمان ریزش مو کاربرد دارد.

جایی که برای کاشت انتخاب می کنید حتماً باید نور مناسب و کافی داشته باشد تا این گیاه بتواند سر از خاک بیرون بیاورد. گل همیشه بهار برای رشد به خاک خاصی نیاز ندارد و در هر خاکی می تواند رشد کند. دانه های گل همیشه بهار را پس از آخرین سرمای زمستانی و در نخستین روزهای بهار بکارید. مانند اغلب گیاهان دیگر، دانه ها باید در عمق نهایت 2 الی 3 سانتیمتری و با فاصله نسبتاً زیاد از هم کاشته شوند.

بزرگترین دردسر نگهداری از گل همیشه بهار ابتلا به حشرات و بیماری ها است. به همین دلیل حواس تان به شته ها و سمپاشی منظم باشد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل همیشه بهار در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا