چگونه از گل همیشه بهار در خانه نگهداری کنیم؟

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

گل همیشه بهار که با نام های زر گل یا آذرگون هم شناخته می شود، گیاه چندان خانگی محسوب نمی شود، چون معمولاً بوی تند و تیزی دارد و از طرفی حشرات هم خیلی به آن علاقه مند هستند و دور و برش زیاد جمع می شود، بنابراین بهتر است برای بالکن یا باغچه حیاط تان آن را استفاده کنید.

ارتفاع گل همیشه بهار کمتر از نیم متر و برگ های آن ساده، بیضی، خمیده پوشیده از کرک و به رنگ سبز مایل به قهوه ای می باشد و گل های آن در انتهای شاخه های گل دهنده قابل رویت هستند.

قبل از اینکه وارد بخش کاشت و نگهداری از همیشه بهار شویم این نکته را هم بد نیست بدانید که این گیاه از نظر خاصیت های درمانی کاربردهای فراوانی دارد. این گیاه در صنایع داروسازی، لوازم بهداشتی و آرایشی استفاده می شود. یکی از خواص گل همیشه بهار ضد نفخ معده و روده است. برخی پزشکان طب سنتی همچنین از این گیاه برای درمان بیماری های التهابی چشم هم استفاده می کنند و سرانجام روغن گرفته شده از این گیاه نیز برای درمان ریزش مو کاربرد دارد.

جایی که برای کاشت انتخاب می کنید حتماً باید نور مناسب و کافی داشته باشد تا این گیاه بتواند سر از خاک بیرون بیاورد. گل همیشه بهار برای رشد به خاک خاصی نیاز ندارد و در هر خاکی می تواند رشد کند. دانه های گل همیشه بهار را پس از آخرین سرمای زمستانی و در نخستین روزهای بهار بکارید. مانند اغلب گیاهان دیگر، دانه ها باید در عمق نهایت ۲ الی ۳ سانتیمتری و با فاصله نسبتاً زیاد از هم کاشته شوند.

تبلیغات کتاب های کدینگ آموزش زبان انگلیسی

بزرگترین دردسر نگهداری از گل همیشه بهار ابتلا به حشرات و بیماری ها است. به همین دلیل حواس تان به شته ها و سمپاشی منظم باشد.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه از گل همیشه بهار در خانه نگهداری کنیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله نسیبه سادات میرباقر – مهندس کشاورزی – در روزنامه جام جم، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا