راه اندازی کسب و کار اینترنتی با آپلود فایل

اینترنت یک شاهراه کسب درآمد است. از اینترنت می توان پول بدست آورد. می توان یک کسب و کار راه اندازی کرد، خرید و فروش کرد و از طریق آن امرار معاش نمود.

در این مقاله شما می توانید با دو روش کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی از طریق آپلود فایل آشنا شوید.

آپلود فایل

وب سایت هایی در اینترنت وجود دارند که اگر شما در آنها فایلی (متنی، صوتی، نرم افزار، ویدئو و…) بارگذاری کنید و لینک دانلود همان فایل را در اینترنت پخش کنید، به ازای هر دانلود، مبلغی را به شما پرداخت می کنند. به عنوان مثال افراد بسیاری در اینترنت به دنبال سریال های شهرزاد، افسانه جومونگ یا آلبوم های جدید خوانندگان و… می گردند. شما می توانید این گونه فایل ها را (البته با رعایت حقوق کپی رایت) در این سایت های آپلود سنتر بارگذاری کنید و به ازای هر دانلود درآمد کسب نمایید.

این شیوه کسب درآمد از کسب و کارهای اینترنتی هم برای افرادی که خودشان وب سایت ندارند، مناسب است و هم برای افرادی که سایت دارند. افرادی که سایت دارند، همیشه با مشکل پهنای باند و فضا برای فایل های حجیم شان مواجه هستند. به همین دلیل هم به سراغ خرید هاست های دانلود می روند. این در حالی است که اگر فایل های خود را در سایت های آپلود سنتری که به ازای هر دانلود پول می دهند، بارگذاری کنند، علاوه بر کاهش هزینه هایشان، درآمد نیز کسب می کنند.

نکته مهم این است که در کنار تعداد دانلودها، هرچه فایل های شما حجیم تر باشد نیز درآمدتان بیشتر می شود.

فروش اکانت و زیر مجموعه گیری از آپلود فایل

سایت های آپلود سنتر معمولاً دو نوع شیوه برای دانلود دارند: با سرعت محدود و نامحدود. در دانلود با سرعت محدود، فرقی نمی کند که سرعت اینترنت کاربر چقدر است، به عنوان مثال اگر سرعت اینترنت کاربر 128 کیلوبایت باشد یا 128 مگابایت، سرعت دانلود از 10 کیلوبایت تجاوز نخواهد کرد، چون سرعت دانلود را محدود کرده اند. اما در دانلود با سرعت نامحدود، کاربر می تواند با حداکثر سرعت اینترنت خود، فایل را دانلود کند. به این ترتیب در کوتاه ترین زمان فایل را دانلود می کند.

برای آنکه کاربر بتواند با سرعت نامحدود دانلود کند، باید پول پرداخت کند و اشتراک خریداری نماید و اگر پولی پرداخت کند، از خرید این اشتراک نیز درصدی به شما پورسانت تعلق می گیرد.

همچنین در این سیستم، شما می توانید زیر مجموعه بگیرید، یعنی افرادی که تمایل دارند مثل شما از این روش درآمد داشته باشند را زیر مجموعه خود کنید. آن وقت از درآمد آنها نیز به شما پورسانت پرداخت می شود.

چگونه شروع کنم؟

  1. به وب سایت های آپلود سنتری که امکان کسب درآمد دارند، مراجعه و در آن ثبت نام کنید.
  2. پس از ثبت نام، فایل های خود را آپلود کنید و آدرس دریافتی (لینک فایل) را در اینترنت به هر شکلی که می توانید پخش کنید. حضور در شبکه های اجتماعی، انجمن های گفتگو و… را فراموش نکنید. سعی کنید به موضوعات روز بیشتر بپردازید. به عبارتی اگر اتفاقی به تازگی افتاده و تب و تاب آن در بین مردم است، برای آن برنامه ای ویژه داشته باشید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «راه اندازی کسب و کار اینترنتی با آپلود فایل»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا