آیا سگ و گربه از دیدن تلویزیون لذت می‌برند؟

تلویزیون‌های قدیمی مجموعه‌ای از تصاویر بودند که خیلی سریع تغییر می‌کردند و چشم ما آنها را پیوسته می‌دید. سگ‌ها و گربه‌ها دارای عملکرد سریع‌تری در چشم هستند و مغزشان تصاویر بیشتری را از شبکیه می‌گیرد و بنابراین تصویر تلویزیون‌های قدیمی را به شکل تعدادی عکس که مثل فلاش روشن و خاموش می‌شدند می‌دیدند. اما با تلویزیون‌های دیجیتال این تغییر کرده است.

سگ‌ها و گربه‌ها تغییرات رنگی را نمی‌بینند. اما حرکات را از ما دقیق‌تر می‌بینند. گربه‌ها در تاریکی بهتر از ما می‌بینند و احتمالاً رنگ‌های روشن تلویزیون برای آنها جذاب نیست. اما شنیدن صدای تلویزیون برای آنها حکایت دیگری دارد. حیوانات خانگی بیشتر از ما به صدا حساسیت دارند. آنها می‌توانند فرکانس‌های بالاتری را بشنوند. بنابراین ممکن است با شنیدن صدای تلویزیون کمی علائم پریشانی از خود نشان دهند که ما دلیلش را نمی‌دانیم.

پس گربه و سگ همانطور که انسان‌ها تلویزیون می‌بینند با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند. در بعضی کشورهای دنیا مثل آمریکا کانال‌های ویژه‌ای برای سگ‌ها ساخته شده که برنامه‌هایی پخش می‌کند که با بینایی سگ‌ها سازگارتر است و صدای آن هم با شنوایی حساس آنها تنظیم شده است.

منابع

  1. VetBabble
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا