آیا حیوانات هم گروه خونی دارند؟

حتماً برایتان جالب است اگر بدانید که حیوانات هم گروه خونی دارند و اتفاقاً گروه خونی آنها از انسان بیشتر است. اگرچه اجزای خون در حیوانات به ویژه پستانداران تا حد زیادی شبیه است اما نباید فراموش کرد که ساختار آنتی ژن این دو به هم شبیه نیست و بطورکلی تفاوت های زیادی در طبقه بندی گروه خونی انسان با حیوانات وجود دارد.

روشی که برای تشخیص گروه خونی حیوانات بکار می رود، روشی متفاوت از انسان است؛ چرا که در مورد گروه خونی حیوانات ترکیبی از فاکتورهای مختلف دخیل هستند و محققان به جای استفاده از گروه خونی حیوانات از ساختار یا سیستم گروه خونی برای حیوانات استفاده می کنند.

تا امروز سیستم گروه خونی در بعضی حیوانات نظیر گاوها، اسب ها، سگ ها و گربه ها شناسایی شده و اینطور به نظر می رسد که در حال حاضر امکان اهدای خون از سگی به سگ دیگر یا حیوانی به نمونه مشابه خودش با سیستم گروه خونی یکسان وجود دارد. با همه اینها هنوز هم ماجرای شناسایی سیستم های گروه خونی در حیوانات ادامه دارد و محققان همچنان در جستجوی روشی مناسب و کم دردسر برای شناسایی سیستم گروه خونی آنها هستند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «آیا حیوانات هم گروه خونی دارند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا