کشف بیش از 100 حشره جدید در اندونزی

دانشمندان بیش از 100 گونه حشره جدید را در یک جزیره اندونزی کشف کرده اند. این گونه های جدید سوسک در جنگل های دور افتاده زندگی می کنند و به نظر می رسد دهه های متمادی از نظرها دوره مانده اند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، همه 103 گونه به گروه سوسکچه ها تعلق دارند. سوسکچه ها از انواع سوسک های سرخرطومی به حساب می آیند.

دانشمندان با الهام از فیلم سینمایی «جنگ ستارگان» و شخصیت های داستان آستریکس آنها را نامگذاری کرده اند از جمله یک سوسک سبز درخشان به نام Yoda. گونه های دیگر با الهام از دانشمندانی مانند فرانسیس کریک و جیمز واتسون نامگذاری شده اند. این سوسک ها فقط چند میلیمتر طول دارند و فقط یک نمونه از این گروه حشرات قبلاً در سال 1885 میلادی در جزیره سولاوسی (Sulawesi) اندونزی کشف شده بود.

محققان معتقدند احتمالاً در این جزیره گونه های سوسک بیشتری وجود داشته باشد. این جزیره به حیات وحش کمیاب خود مشهور است و در آن گونه های مختلف پرندگان و میمون ها هم زندگی می کنند. به گفته محققان هزاران گونه حشره کشف نشده در جنگل های موسمی این جزیره زندگی می کنند. با وجود این، همچنان تحقیقات دانشمندان نشان می دهد تعداد حشره ها در حال کاهش است.

منابع

خبر علمی «کشف بیش از 100 حشره جدید در اندونزی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به BBC و Popular Science و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا