همکلاسی سلام 11 بهمن ماه 1395

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام

آیا کلیدهای طلایی حل مشکلات را می شناسید؟ این کلیدها عبارتند از:

  1. بر احساس خود مسلط باشید. باید مطمئن باشید در ناامیدی و مرور مکرر مشکل غرق نشده اید. قدرت خود را حفظ کنید و اطمینان داشته باشید، نیروی شما برتر از هر مشکلی در جهان است. مهم نیست در چه موقعیتی قرار گرفته اید یا مشکل تا چه حد دشوار به نظر می رسد. به خاطر داشته باشید این تنها یک مسابقه است و فقط باید کارهایی را که قبلاً آموخته اید دوباره انجام دهید تا پیروز شوید. ایمان داشته باشید که شما می توانید شیوه ای برای حل مشکل خود بیابید. اما این راه حل هیچ وقت با غوطه ور شدن در ناامیدی به ذهن تان خطور نخواهد کرد.
  2. تمام توان خود را برای یافتن راه حل بسیج کنید. برای تمرکز یافتن، بهترین راه نوشتن است. به خاطر داشته باشید تنها 20 درصد وقت خود را برای شرح و توصیف خود مشکل مصرف کنید و 80 درصد باقی مانده را به یافتن راه حل بپردازید.
  3. بهترین و موثرترین و سریع ترین برنامه را جهت رفع مشکل خود انتخاب کنید و در اسرع وقت آن را به اجرا بگذارید.
  4. به نتایج برنامه ریزی خود توجه کنید. از آنچه انجام داده اید چه حاصل شده است؟ آیا به رفع مشکل، نزدیک تر می شوید و یا خود را بیشتر به دردسر انداخته اید؟ به تاثیر برنامه خود دقت کنید.
  5. اگر آنچه انجام می دهید کارساز نیست فوراً شیوه خود را تغییر دهید. از تغییر نهراسید. انعطاف پذیری در انجام روش های گوناگون به شما توانایی حل هر گونه مشکلی را خواهد بخشید.
  6. به خاطر بسپارید که همواره در اطراف شما الگوهای موفقی وجود دارد. مهم نیست مشکل تان تا چه حد دشوار به نظر می رسد، مسلماً افراد دیگری قبل از شما آن را پشت سر گذاشته اند. نزد آنها بروید و از تجربه شان استفاده کنید.

مطمئن باشید به خوبی از عهده حل مشکلات بر خواهید آمد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا