چرا کودکان نسبت به کووید 19 جدید مقاوم تر هستند؟

به نظر می رسد واکنش سیستم ایمنی کودکان به عنوان کلیدی برای یافتن درمان SARS-CoV-2 باشد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، درصد پایین ابتلا به COVID-19 در کودکان، دانشمندان را متحیر کرده است و به همین منظور مطالعه روی این مسئله آغاز شد که چرا سیستم ایمنی بدن کودکان برای از بین بردن SARS-CoV-2 بهتر از بزرگسالان عمل می کند.

طبق گفته ایمونولوژیست ها در دانشگاه کلمبیا پاسخ کودکان نسبت به ویروس با بزرگسالان متفاوت است و به احتمال زیاد کودکان حتی در صورت ابتلا به SARS-CoV-2 یک بیماری خفیف یا بدون علامت را تجربه می کنند. همچنین در برخی کودکان علائم SARS-CoV-2 و آنتی بادی های اختصاصی آن ایجاد می شود اما در آزمایش استاندارد RT-PCR هیچ نشانی از ویروس مثبت دیده نمی شود.

مطالعات این محققان نشان می دهد آنتی بادی ساخته شده در بدن کودکان صرفاً جهت مقابله با ورود ویروس به سلول است و فاقد آنتی بادی های خاص نوکلئوکپسید (در مقابل دوز بالای ویروس تولید می شوند) است و این موضوع نشان می دهد سیستم ایمنی کودکان می تواند ویروس را قبل از تکثیر در تعداد زیاد، از بین ببرد.

منابع

خبر علمی «چرا کودکان نسبت به کووید 19 جدید مقاوم تر هستند؟» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Columbia University و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا