یک زبان آموز خوب، چه ویژگی هایی دارد؟

شرکت در کلاس های مکالمه زبان انگلیسی از دغدغه های علاقه مندان به زبان های خارجی محسوب می شود و عدم توجه به نکات لازم و ضروری در انتخاب محتوا، سن، خصوصیات و ویژگی های شخصیتی و سایر مسائل مربوط به آموزش زبان، نتایج مفیدی را برای زبان آموزان به ارمغان نمی آورد. در این میان برخی از زبان آموزان هم (در سطوح مختلف) با علاقه در این کلاس ها شرکت می کنند ولی از آنجایی که به وظایف و ویژگی های یک زبان آموز خوب توجه کافی ندارند، نتیجه دلخواه و عالی از کلاس های آموزشی نصیب آنان نمی شود.

شما می توانید با برخی از مهم ترین ویژگی های یک زبان آموز خوب و علاقه مند به یادگیری آشنا شوید.

  1. زبان آموز خوب یک حدس زننده علاقه مند و دقیق است. همانطوری که ما در روند ارتباطی زبان مادری، از حدس زدن استفاده می کنیم در یادگیری زبان خارجی هم این یک ضرورت به نظر می رسد.
  2. یک زبان آموز خوب از اشارات غیر کلامی غافل نمی شود.
  3. زبان آموز خوب، علاقه بسیار زیادی به ایجاد ارتباط کلامی با دیگران دارد. زبان آموزان می دانند که توانایی فهم و صحبت کردن به هر زبان خارجی یک مهارت است، پس نیاز به تمرین دارد و برای تقویت مهارت هایی مانند صحبت کردن نیاز به ارتباط کلامی با دیگران دارند.
  4. زبان آموز خوب از اشتباه کردن نمی هراسد و برای یاد گرفتن حاضر است اشتباه کند.
  5. زبان آموز خوب زیاد تمرین می کند، تلفظ صحیح لغات و آرایش جملات را مورد توجه قرار می دهد. همچنین برای شرکت در بحث های کلاسی پیشقدم می شود.
  6. زبان آموز خوب به گفتار خود و دیگران توجه کافی دارد و از اشتباهات یاد می گیرد.
  7. زبان آموز خوب برای درک پیام های گفتاری و نوشتاری به معنا توجه زیادی دارد زیرا می داند که برای درک پیام، توجه کردن به گرامر زبان یا شکل ظاهری گفتار، کافی نیست.
  8. زبان آموز خوب با ساختن جملات جدید، دانش زبانی خود را می سنجد و افزایش می دهد.

هیچ فرصتی را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست ندهید.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «یک زبان آموز خوب، چه ویژگی هایی دارد؟»، نتیجه ی ترجمه جناب آقای حمید خسروی خواجه ها از کتاب Rubin, Joan . TESOL Quarterly / 1975 می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا