تغییر اشاره گر ماوس در ویندوز

در مواقعی که اشاره گر ماوس شما خیلی کوچک است و در حین حرکت ماوس، آن را روی صفحه گم می کنید، این آموزش می تواند برای شما مفید بوده و موجب شود که آسانتر اشاره گر را روی صفحه نمایش پیدا کنید.

برای این منظور روی فضای خالی از دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید.

در این مرحله در بخش سمت چپ، ابتدا روی عبارت Change mouse pointers و سپس روی زبانه Pointers کلیک کنید. حال روی منوی کشویی بخش Scheme کلیک نمایید.

در این منو شما چند گزینه برای انتخاب اشاره گر را خواهید دید. در این انتخاب ها گزینه بزرگ (large) و خیلی بزرگ (extra large) به چشم می خورد. یکی از گزینه ها را بر اساس نیاز خود انتخاب و روی دکمه Apply کلیک کنید.

پس از انتخاب نوع اشاره گر، روی زبانه Pointer Options کلیک کنید، سپس گزینه Display pointer trails را علامت بزنید. فعال شدن این گزینه موجب می شود که اشاره گر ماوس یک دنباله از خود را بر اساس حرکت شما روی صفحه باقی بگذارد و بدین ترتیب ردیابی ماوس آسانتر خواهد شد. شما می توانید طول این دنباله را توسط اسلایدری که در این بخش گنجانده شده تغییر دهید.

در پایان روی دکمه Apply کلیک و سپس برای ذخیره تغییرات روی دکمه OK کلیک کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «تغییر اشاره گر ماوس در ویندوز»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا