بهترین زمان برای گذاشتن پست در اینستاگرام

جای تعجب نیست که نیمی از کاربران اینستاگرام هر روز از آن بازدید می کنند. وقتی اپلیکیشنی را که بطور مداوم بروزرسانی می شود، باز می کنید با حجم انبوهی از پست ها روبرو می شوید. در چنین شرایطی چه زمانی بهترین زمان برای ارسال عکس یا ویدئو در این شبکه اجتماعی محبوب است؟ پاسخ این است که شرایط برای هر حساب کاربری اینستاگرام متفاوت است و این، جمع آوری اطلاعات دقیق و قابل اطمینان را دشوار می کند.

صرف نظر از موارد منحصر به فرد حساب کاربری شما، به نظر می رسد می توان الگویی برای بهترین زمان اشتراک گذاری مشخص کرد.

یک شرکت اخیراً بیش از 60 هزار پست اینستاگرام را تحلیل و با شبکه ای از مدیران رسانه های اجتماعی مشورت کرده است. هر چند از این آمار به هیچ وجه نمی توان نتیجه نهایی و قطعی صادر کرد، اما شما می توانید از این داده ها به عنوان یک ایده کلی در مورد بهترین زمان برای ارسال عکس و فیلم های خود در محبوب ترین شبکه اجتماعی عکس محور استفاده کنید.

انتخاب زمان

اخیراً تعداد زیادی از مدیران رسانه های اجتماعی، بهترین زمان برای ارسال پست را از ساعت 11 صبح تا یک بعد از ظهر (زمان ناهار) و 7 تا 9 شب (زمان استراحت) انتخاب می کنند. همچنین باید در نظر داشته باشید که بهتر است عکس های خود را بیشتر در ساعت های غیر فعال به اشتراک بگذارید تا در ساعات کاری. البته این ساعت ها می تواند در شهرها و کشورهای مختلف، متفاوت باشد.

انتخاب روز

همانطور که زمان ارسال عکس و فیلم در اینستاگرام مهم است، پیدا کردن روز مناسب هفته هم یک چالش است. برخی از تحقیقات نشان می دهد که چهارشنبه ها و پنجشنبه ها بیشترین تعامل اتفاق می افتد، در حالی که شواهد نشان می دهد که بعضی مدیران رسانه های اجتماعی گاهی روش متفاوتی را در پیش می گیرند.

آخر هفته ها بسته به نوع حساب کاربری اینستاگرام و فالوئرهای شما می تواند زمان خوبی باشد یا برعکس اصلاً مناسب نباشد. اگر مخاطب اینستاگرام شما دوستان و خانواده است، در تعطیلات آخر هفته ممکن است تعامل بیشتری داشته باشد، اما اگر می خواهید توجه شرکت ها و بیزینس ها را جلب کنید، بهتر است بی خیال آخر هفته ها بشوید.

بطورکلی به نظر می رسد پست های آخر هفته، ترافیک کمتری از روزهای دیگر هفته داشته باشند. اگر حتماً باید در آخر هفته پستی را ارسال کنید، بهتر است روز جمعه را انتخاب نکنید و به جای آن پست تان را روز پنجشنبه منتشر کنید، زیرا به نظر می رسد روز جمعه کمترین تعامل را داشته باشید.

پیدا کردن بهترین گزینه برای خودتان

در نهایت، تنها راه برای اطمینان از دقیق ترین نیاز شما برای ارسال پست، تجزیه و تحلیل های خودتان است. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، یا حسابی کاربری دارید که مشاغل زیادی آن را دنبال می کنند، می توانید از ابزار تجزیه و تحلیل خود اینستاگرام استفاده کنید که به شما اجازه می دهد بدانید بهترین تعامل را در چه روزی از هفته و چه ساعتی از روز می توانید بدست بیاورید. علاوه بر دوره زمانی می توانید جزئیات بیشتری در مورد فالوئرهای خود یاد بگیرید. اینستاگرام، سن و مکان را تجزیه و تحلیل می کند. به همین دلیل واجب است بدانید که چه نوع محتوایی بهتر جواب می دهد.

اگر می خواهید یک قدم بیشتر بردارید، اطلاعات خود را روی نمودار ببرید. از ابزاری مانند Google Sheets استفاده کنید، پست های خود را علامت گذاری کنید و ببینید وقتی آنها را منتشر می کنید، چند لایک و کامنت در 24 ساعت دریافت کرده اند.

در نهایت بدانید که هر چقدر داده های بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید آنها را دسته بندی کنید.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «بهترین زمان برای گذاشتن پست در اینستاگرام»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا