5 برنامه رایگان هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سیر تا پیاز سفر

در این بازه زمانی که بازار هوش مصنوعی از همیشه داغ تر است، بد نیست کمی با کاربرد آن بیشتر آشنا شویم. شاید شما هم جزو افرادی باشید که با صحبت از هوش مصنوعی به ربات های انسان نما فکر می کنید. اما هوش مصنوعی می تواند چت باتی باشد که با شما گفتگو می کند و سوال های شما را جواب می دهد.

با همین ویژگی هوش مصنوعی وارد صنعت گردشگری شده و مورد توجه پلتفرم های رزرو هتل و بلیط پرواز هم قرار گرفته است. در واقع استفاده از هوش مصنوعی در سیستم‌های رزرو بلیط هواپیما اوج حضور این فناوری در صنعت توریسم است. اما هوش مصنوعی کاربردهای خود را ارتقا داده و هم اکنون به عنوان دستیار هوشمند سفر معرفی می شود.

اگر شما هم به دنبال برنامه ها و ابزارهای رایگان هوش مصنوعی هستید که در عرض چند دقیقه کل برنامه سفر شما را آماده کرده و پیشنهادهای جذابی بدهد، تا آخر این مقاله را مطالعه کنید تا با بهترین برنامه‌های رایگان هوش مصنوعی برای برنامه‌ریزی سفر و نحوه استفاده از آنها بیشتر آشنا شوید.

چگونه می توان با کمک هوش مصنوعی سفر خود را با جزئیات برنامه ریزی کرد؟

احتمالاً تاکنون با هوش مصنوعی chatgpt گفتگو کرده اید و به نظرتان برخی از پاسخ هایی آن، نامفهوم است. مزیت برنامه ها و ابزارهایی که در ادامه معرفی شده این است که بصورت اختصاصی برای برنامه ریزی سفر ارائه شده و جزئیات کاملی را به شما می دهد.

هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سفر
هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سفر

Expedia؛ برنامه ریزی صفر تا صد سفر به هر نقطه ای از دنیا

افزونه Expedia با بهره مندی از فناوری هوش مصنوعی به سادگی و تنها با مکالمه با شما می تواند، پرواز و محل اقامت مد نظرتان را رزرو کند. این موضوع وقتی جذاب می شود که این افزونه برنامه سفر شما را با توصیه‌هایی در مورد مکان‌هایی که باید بروید، کجا بمانید و چه کارهایی را ببینید و انجام دهید، همراه می کند. از دیگر مزیت های این فناوری نوین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رزرو هتل ها بصورت خودکار
  • ارائه نکات مفید در مورد مقصد
  • اولویت بندی انتخابات شما
  • پیدا کردن بهترین گزینه های سفر بر اساس علائق شما

ابزار جدید Booking؛ ماجراجویی به سبک هوش مصنوعی

Booking وب‌سایت معتبری بوده که با کمک هوش مصنوعی تجربه کاربران خود را از سفر متحول کرده است. برنامه ریز AI Trip Planner از ابتدای سفر با شناسایی مقاصد و گزینه های اقامت تا رفتن به مکان های دیدنی، گردش و تفریح، همراه مسافر است.

با کمک فناوری هوش مصنوعی، این شرکت توانسته توصیه‌های شخصی‌سازی شده را بر اساس ترجیحات و سابقه سفر قبلی شما ارائه دهند. تصور کنید که یک دستیار سفر مجازی دارید که خواسته‌های شما را درک می‌کند و می‌تواند یک برنامه سفر سفارشی را فقط برای شما تنظیم کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها، از جمله نظرات مشتریان، الگوهای آب‌وهوا و رویدادهای فرهنگی را تجزیه و تحلیل کنند تا بهترین مقصدها، فعالیت‌ها و گزینه‌های اقامت را متناسب با نیازهای شما پیشنهاد دهند.

iPlan.AI؛ کاربردی ترین برنامه هوش مصنوعی برای ایجاد برنامه سفر

رضایت کاربران از iPlan.AI بسیار زیاد است. البته این برنامه آشکار نکرده از چه الگوریتمی استفاده می کند اما جزو کاربردی ترین ابزارهای سفر است. برنامه ابتدا از شما می خواهد که شهر مقصد را نام ببرید. توجه کنید که iPlan.AI برای شهرهای توریستی محبوب کاربردی تر است تا سفر به مکان های شناخته نشده!

در مرحله بعد، توجه داشته باشید که چند روز آنجا خواهید بود. همچنین به iPlan.AI بگویید که به صورت انفرادی، به عنوان یک زوج، با خانواده یا با دوستان سفر می کنید، و سپس علاقه خود را از میان موضوعاتی مانند تاریخ، هنر و فرهنگ، طبیعت، سرگرمی، خرید، غذا، ورزش، استراحت و غیره انتخاب کنید. در نهایت، بودجه ای را بین اقتصادی، معمولی یا لوکس انتخاب کنید.

پس از چند دقیقه، iPlan.AI یک برنامه سفر روزانه به شما ارائه می دهد. روی نقشه برای شما ترسیم شده است تا همه مکان‌ها را ببینید، و هر نقطه مورد علاقه جزئیات بیشتری دارد. مانند اینکه افراد معمولاً چند دقیقه در آنجا سپری می‌کنند. همچنین اطلاعاتی در مورد زمان تخمینی سفر و حالت های حمل و نقل بین آن مکان ها پیدا خواهید کرد. و می توانید آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید یا همه آن را برای کمک در هنگام سفر به Google Maps ارسال کنید.

هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سفر
هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سفر

Roamr؛ برنامه ریزی سفر با نقشه و عکس

مانند سایر برنامه‌های تولید برنامه سفر مبتنی بر هوش مصنوعی، Roamr خود را نقطه شروعی برای برنامه‌ها یا طوفان فکری شما می‌بیند. اساس این برنامه هوش مصنوعی این است که به کاربران سه راهکار ارائه کند که برنامه ریزی سفر آنها را آسان تر می کند:

  • سفرهای روزانه را با جزئیات کامل
  • تصاویر برای همه مکان ها و فعالیت ها
  • نمای نقشه

Roamr ابتدا مقصد شما را می پرسد و اگر قصد دارید از بیش از یک مکان بازدید کنید، می توانید چندین مقصد را اضافه کنید. تاریخ شروع و پایان خود را اضافه کنید. سپس سبک سفر خود را از میان گزینه هایی مانند آرامش، رمانتیک، تاریخی، فضای باز و ماجراجو انتخاب کنید. حالا این هوش مصنوعی شما را به ماجراجویی جدید راهنمایی می کند.

ابزار هوش مصنوعی lola؛ برنامه ریزی سفر با جزئیات

برنامه lola مانند یک دستیار شخصی است که به شما کمک کند تا از طریق ترکیبی از هوش مصنوعی و کارشناسان خدمات مشتری (انسانی)، برنامه‌ریزی همه جنبه‌های سفر خود را انجام دهید. کارشناس‌ها هر روزه و 24 ساعته در دسترس هستند تا در رزرو بلیط هواپیما، هتل و اقامتگاه تا ارائه توصیه‌های محلی از طریق متن به شما کمک کنند.

تمام ارتباطات بین مسافر و آژانس مسافرتی در چت تلفن همراه با قابلیت ورودی صوتی انجام می شود. لولا یک سیستم هوش مصنوعی توسعه یافته است که اطلاعات مسافران را تجزیه و تحلیل می کند تا گزینه های سفر هوشمندانه ای را ارائه دهد.

آیا می توان برای برنامه ریزی سفر به هوش مصنوعی اعتماد کرد؟

هوش مصنوعی قادر است به عنوان یک ابزار مفید برای برنامه‌ریزی سفر مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه هوش مصنوعی و تکنولوژی اطلاعات، بسیاری از سامانه‌ها و برنامه‌های کامپیوتری با استفاده از الگوریتم‌ها و قدرت پردازشی بالای هوش مصنوعی، قادر به تحلیل داده‌ها و ارائه راهنمایی‌های سفر دقیق تر می‌شوند. اما بهتر است از برنامه سفر ارائه شده توسط هوش مصنوعی همانطور که هست استفاده نکنید و فقط به عنوان یک الگو یا راهنما برای شروع برنامه‌ریزی سفر خود رفتار کنید. اگر برای شما هم سوال است که چرا نمی توان به هوش مصنوعی صد درصد اعتماد کرد می توانید ادامه پاسخ را در ادامه و از زبان هوش مصنوعی بخوانید:

هوش مصنوعی هنوز هیچ‌گونه عاطفه یا تجربه انسانی ندارد. به دلیل نیاز به داده‌های دقیق و معتبر، ممکن است در برخی موارد خطاها و نقص‌هایی داشته باشد. بنابراین، همیشه منطقی است که به عنوان یک منبع اطلاعاتی مورد استفاده قرار گیرد و تصمیم‌های خود را با توجه به دیگر منابع و اطلاعات موجود اتخاذ کنید. بهترین رویکرد این است که از هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار کمکی برای برنامه‌ریزی سفر استفاده کنید و با ترکیب آن با دانش خود و تجربه دیگران، تصمیم‌های بهتری بگیرید.

منابع

گزارش خبری – تبلیغاتی «5 برنامه رایگان هوش مصنوعی برای برنامه ریزی سیر تا پیاز سفر» با سفارش ویجیاتو تدوین و نگارش شده است. مسئولیت کامل محتوای آن با سفارش دهنده می‌باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا