ویژگی های کارت ویزیت مناسب برای یک دندانپزشک

بدون شک مهم ترین عاملی که در انتخاب یک دندانپزشک توسط بیمار اهمیت دارد، تخصص و تبحر آن دندانپزشک است. اما در کنار آن، عوامل بسیار زیادی در مراجعه و تکرار رجوع بیماران به مطب یک دندانپزشک وجود دارند.

شاید برایتان پیش آمده باشد که بیماری عنوان کند از روی کارت ویزیت شما مطب تان را پیدا کرده و به آنجا مراجعه کرده است؛ یا از طراحی جالب و منحصر به فرد کارت ویزیت شما به وجد آمده و آن را به دیگران نشان داده است. شاید به صورت اتفاقی متوجه شده باشید که یکی از بیماران تان مدت ها است کارت ویزیت مطب شما را در کیف پول خود نگاه می دارد و….

اما اگر تا به حال چنین اتفاقی نیفتاده، احتمالاً کارت ویزیت شما آنقدرها جذاب نبوده است. به جهت روشن شدن بیش از پیش اهمیت کارت ویزیت (البته با طراحی تخصصی و منحصر به فرد)، شما می توانید در این مقاله با برخی از ویژگی های مهم کارت ویزیت مناسب برای یک دندانپزشک آشنا شوید.

  • کارت ویزیت ارائه شده توسط دندانپزشک، همانند نماینده ای است که باید در غیاب او بیمار را به مطب فرا بخواند. وزین و برازنده بودن آن در جلب توجه بیمار و نگرش او نسبت به فضای درمانی معرفی شده، بسیار موثر است.
  • کارت ویزیت خلاقانه و هوشمند، در میان بیماران شما به اشتراک گذاشته می شود و امکان آشنایی مشتریان بالقوه جهت رجوع به شما را افزایش خواهد داد.
  • تخصصی بودن کارت ویزیت و مرتبط بودن آن با فضای دندان و دندانپزشکی از جمله نکاتی است که در جلب توجه بیمار نقش بسزایی ایفا می کند.
  • استفاده از کارت ویزیت هایی که حامل پیام ها و یا شعارهای سلامتی هستند، علاوه بر فرهنگ سازی مناسب در بیمار، به انتقال یک حس خوب به مخاطب، کمک فراوانی می کنند. استفاده از شعاری مانند «رعایت بهداشت دهان و دندان، سلامت جسم و جان» روی کارت ویزیت، از این نمونه است.
  • وزین بودن کارت ویزیت، نشان دهنده اهمیت و احترام به بیمار و نشانگر توجه مستقیم و غیر مستقیم پزشک به وی می باشد.
  • کارت ویزیت های جذاب می توانند در کاهش ترس بیمار، خصوصاً ترس کودکان از فضای دندانپزشکی موثر باشند.
  • کارت ویزیت هایی که برای بیمار ارزش افزوده ایجاد کنند یا طراحی زیبا و مفهومی داشته باشند به هیچ عنوان دور ریخته نمی شوند و نزد مخاطب باقی خواهند ماند یا اینکه دست به دست خواهند چرخید. برای مثال، کارت ویزیت هایی که حافظه داخلی دارند یا دارای نخ دندان هستند، از این دست موارد نوآورانه می باشند.
  • ارائه کارت ویزیت به بیمار، به معنای مشایعت او و بیان کننده این نکته مهم است که می تواند سایه پزشک را همراه خود احساس کند و با او در تماس باشد.
  • پزشک می تواند در صورت داشتن وب سایت جهت نوبت دهی یا داشتن هر یک از شبکه های اجتماعی، بیمار خود را از طریق ارائه کارت ویزیت، از این مهم مطلع کند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «ویژگی های کارت ویزیت مناسب برای یک دندانپزشک»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله محمدرضا طاهری، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا