چگونه با هایفوتراپی، پوست صورت را جوان می کنند؟

افتادگی پوست یکی از عوارض شایع در سنین بالا است که به دلایل مختلفی از جمله نور آفتاب، استرس ها، آلودگی هوا، دخانیات، تغذیه ناسالم و… رخ می دهد. در گذشته برای از بین بردن این مشکل، تنها راه جراحی و کشیدن پوست بود که کاری نسبتاً دشوار و بزرگ محسوب می شد و معمولاً عوارض، دوره نقاهت و جای بخیه را به همراه داشت.

با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان با کمترین عوارض و صرف کوتاه ترین زمان تا حدودی مشکلاتی که ناشی از افزایش سن هستند را حل کرد. یکی از روش های جوان سازی پوست، هایفوتراپی است.

در این مقاله شما می توانید با هایفوتراپی آشنا شوید.

هایفو اولتراسوند یا HIFU (مخفف High-intensity focused ultrasound) یک انرژی متمرکز شده در یک نقطه تولید می کند. هایفو تکنولوژی است که جهت لیفت صورت بدون جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.

در هایفوتراپی سطح خارجی پوست، دست نخورده باقی می ماند، به این دلیل که انرژی این امواج بسیار بالا نیست. همچنین شما می توانید بدون سوختگی و لک، پوست صورت خود را لیفت کنید. یکی از مهم ترین مزیت های هایفوتراپی این است که بعد از انجام آن نیازی نیست که مراقبت های خاصی را انجام دهید و می توانید بدون گذراندن ریکاوری، به فعالیت های روزانه خود بپردازید. همچنین بدون جراحی و عوارض احتمالی می توانید پوست تان را لیفتینگ کنید.

نکته بعدی این است که اگر افتادگی پوست در حد زیادی نباشد، تنها با یک جلسه می توانید این کار را انجام داده و به نتیجه دلخواه رسید. این دستگاه در دهه های متفاوت سنی، جواب دهی متفاوتی دارد و گاهی ممکن است برای رسیدن به نتیجه مطلوب، دو تا سه جلسه تکرار نیاز داشته باشد، بویژه در افرادی که افتادگی و شلی شَدیدتری دارند نیاز به تعداد جلسات بیشتری است.

کاربردهای درمانی هایفو عبارتند از:

  • سفتی و جوان سازی پوست
  • لیفت صورت بدون جراحی
  • تنها متد لیفت ابرو
  • کاهش چین و چروک در پیشانی
  • گونه و گردن
  • دِکُلته و چین و چروک دور لب
  • کاهش اسکار آکنه
  • کاهش اسکار

مزوتراپی چیست؟

آنچه در روش های جوان سازی حائز اهمیت است، درمان های ترکیبی است. چرا که این دسته از درمان ها جوابدهی بسیار خوبی به همراه دارند. روش هایفو و روش های دیگر جوان سازی می توانند در تمام لایه های پوست تاثیرات چشمگیری به دنبال داشته باشند. همچنین استفاده از آر اف فرکشنال و سایر روش های تزریق مثل مزوتراپی در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک کننده خواهند بود.

مزوتراپی یکی از شیوه های نوین در علم زیبایی است. در طی این روش تزریقات متعددی در ناحیه مزودرم پوست (لایه زیرین پوست که حاوی بافت همبند و چربی است) انجام می شود. محلول های تزریق شامل مواد گوناگونی است که بر حسب نیاز بیمار انتخاب می شود.

از مزایای این روش عدم نیاز به بیهوشی، عدم وجود اسکار یا جوشگاه پس از پایان درمان، تعداد جلسات درمانی قابل قبول و تاثیر قابل توجه می باشد.

از روش مزوتراپی برای درمان لک ملاسما، کلواسما، جوان سازی پوست، آبرسانی، درمان ریزش مو، درمان سلولیت، کاهش وزن و فرم دهی بدن و نیز بلفاروپلاستی پلک پایین استفاده می شود. تعداد جلسات مزوتراپی حدود 4 تا 6 جلسه می باشد.

سلامتی شما آرزوی ما است.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه با هایفوتراپی، پوست صورت را جوان می کنند؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا