اعتراف 4 فضانورد ناسا درباره موجودات فضایی

  • آیا در سیارات دیگر حیات وجود دارد؟
  • آیا تنها ما در پهنه هستی زندگی می کنیم یا بیرون از زمین هم موجودات زنده هستند؟

زندگی فرازمینی در اَشکال مختلف مانند فیلم، نقاشی و یا داستان مورد توجه بشر قرار گرفته است اما دانشمندان با نگاهی دقیق تر به این قضیه نگاه می کنند و همواره به دنبال شواهدی بوده و هستند که زندگی در کرات دیگر را تصدیق و اثبات کنند.

در این بین بسیاری از فضانوردان سازمان ناسا بر این باور هستند که موجودات برون زمینی، واقعی می باشند و حتی مدت زیادی است که با بشر ارتباط دارند. دست کم چهار فضانورد سرشناس هستند که به خاطر باورهای خاص و اظهارات صریح شان درباره زندگی موجودات فضایی شهرت پیدا کرده اند. بعضی از آنها بشقاب پرنده هایی را در آسمان دیده اند و عده ای دیگر ادعا می کنند مقامات ارشد نظامی بطور محرمانه آنها را از ارتباط با موجودات فضایی منع کرده اند.

شما می توانید با 4 فضانورد ناسا که باور دارند موجودات فضایی واقعی هستند و نظرات شان، آشنا شوید.

ادگار میچل
در سال 1971، میچل ششمین نفری شد که روی ماه راه رفت. او بسیار تلاش کرد که ثابت کند: «موجودات فضایی ما را می بینند و مدتی است که روی زمین به سر می برند.» او یکبار ادعا کرد موجودات فضایی صلح دوست در ماموریتی به زمین، برای نجات انسان از جنگ هسته ای اقداماتی انجام داده اند. میچل همچنین گفته است: «بشقاب پرنده ها بیشتر بالای مراکز هسته ای دیده شده اند و خیلی اوقات موشک هایی که از دوران جنگ سرد نگهداری می شده را از کار انداخته اند.»

این فضانورد باور دارد که دولت آمریکا در قضیه مشهور روزول در سال 1947 مخفی کاری کرده است. داستان از این قرار بود که یک دیسک پرنده به شهر کوچکی نزدیک نیومکزیکو برخورد کرد اما دولت آمریکا آن را انکار نمود. دلیل انکار از قول میچل شنیدنی است، او می گوید: «علت اینکه نخواستند این قضیه رسانه ای شود این بود که نمی دانستند موجودات فضایی خصمانه رفتار کردند یا نه و نمی خواستند شوروی متوجه شود؛ بنابراین طرحی ریختند که یک دروغ بگویند و لاپوشانی کنند.»

گوردون کوپر
کوپر یکی از هفت فضانوردی است که در پروژه مرکوری شرکت داشت. اولین ماموریت فضایی آمریکا در سال های 1958 تا 1963 اجرا شد. فضاپیمایی که او در آن بود، لقب «کنسرو ژامبون در قوطی» داشت به این دلیل که بطور خودکار تحت کنترل بود و بیشتر از مرکز هدایت می شد تا اینکه توسط افرادی که در آن حضور داشتند.

کوپر حتی قبل از آنکه با تجربه ای بی سابقه، زندگی اش تحت تاثیر قرار گیرد و اولین کسی شود که در فضا خوابیده، ادعا کرد یک بشقاب پرنده را در آلمان در حال پرواز در سال 1951 مشاهده کرده است. این فضانورد همچنین ادعا کرد بشقاب پرنده هایی را دیده که روی یک پایگاه هوایی محرمانه در حال پرواز بودند. در این پایگاه، هواپیماهای نظامی مورد آزمایش قرار می گرفت. او در پیامی که سال 1985 به سازمان ملل متحد داد، نوشت: «من باور دارم که این موجودات فضایی و ابزار و وسائل شان از کهکشان های دیگر برای بازدید به زمین می آیند، البته امکانات آنها کمی پیشرفته تر از چیزی است که ما در زمین داریم. شاید ما ابتدا باید به آنها نشان دهیم می توانیم مشکلات مان را از راه صلح آمیز حل و فصل کنیم و نیازی به ابزار جنگی نیست تا بعد به عنوان اعضای شایسته تیم جهان هستی مورد پذیرش قرار بگیریم. پذیرش آنها امکانات فوق العاده ای را از جهات مختلف در اختیار کره ما قرار می دهد.»

دک اسلیتون
اسلیتون هم بخشی از پروژه مرکوری بود و بعد از آن هم دوران پُر افتخاری داشت و حتی مدتی به عنوان مدیر عملیات های پروازی ناسا انتخاب شد. او نیز گفته در سال 1951 بشقاب پرنده دیده است. روزنامه انگلیسی دیلی استار با او مصاحبه کرد که در آن گفته بود: «مثل اینکه یک بشقاب پرنده در زاویه 45 درجه قرار گرفته بود. من هیچ دوربینی نداشتم تا بتوانم چند عکس از او بگیرم. دلیلش را نمی دانم اما یک مرتبه بالا رفت و ناگهان ناپدید شد.»

برایان اولری
او هرگز به فضا نرفت اما یکی از 11 فضانوردی بود که در فهرست ماموریت ناسا برای سفر به مریخ در دهه 60 میلادی انتخاب شد. بعدها، اولری تا دَم مرگ پیش رفت که نگاهش به زندگی و واقعیت را تغییر داد. دکتر اولری که بعد از ترک ناسا، استاد برجسته فیزیک دانشگاه پرینستون شد، گفت: «شواهد آشکاری وجود دارد که موجودات فضایی با ما ارتباط برقرار می کنند. مدت های طولانی است که این موجودات ما را زیر ذره بین دارند اما حضورشان به شکلی کاملاً عجیب و غیر قابل باور با هر نوع دیدگاه ماتریالیستی سنتی غرب صورت می گیرد.»

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) در آخرین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده که در سیارات دیگر منظومه شمسی (مانند قمر انسلادوس در مدار زحل) حیات وجود دارد. اما اکثر دانشمندان این سازمان، معتقدند که باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله علمی و آموزشی «اعتراف 4 فضانورد ناسا درباره موجودات فضایی»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا گزارش مجله دانشمند، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

[/toggle]

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

  1. سلام من امروز در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۳۱ در ساعت ۹ و نیم شب یه ستاره متحرک در آسمان خوی آذربایجان غربی دیدم حدود نیم ثانیه حرکت کرد بعد ناگهان ناپدید شد نمی دانم چه بود ولی صلاح دانستم که بگم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا