5 روش ایجاد ثروت در جهان

برایان تریسی می گوید اگر برای ثروتمند شدن جدی هستید، پس می خواهید بدانید 5 روش اصلی ایجاد ثروت در جهان کدام اند. 99 درصد از ثروتمندان و میلیونرهای خود ساخته در چهار گروه قرار دارند:

  1. کسب و کارهای شخصی و آزاد = 74 درصد
  2. مدیر عامل ها = 10 درصد
  3. پزشکان، وکلا و سایر متخصصان = 10 درصد
  4. مدیران و مشاوران فروش = 5 درصد

یک درصد باقی مانده از ثروتمندان خود ساخته را اشخاصی تشکیل می دهند که از طریق اختراعات، آثار نمایشی، ورزش، نویسندگی، قرعه کشی و ارث به ثروت رسیده اند؛ و اینها فقط یک درصد از کل میلیونرها را تشکیل می دهند.

اگر شما جدیت لازم را داشته باشید، هیچ چیز غیر ممکن نیست و راه های فراوانی برای ثروتمند شدن وجود دارد. با این حال شما می توانید در ادامه به 4 روش 99 درصد ثروتمندان خود ساخته نگاهی گذرا داشته باشید.

اولین مورد که در راس همه قرار دارد و در تاریخ جهان همیشه در اول صف قرار داشته، کسب و کاری است که متعلق به خودتان باشد. این همان کارآفرینی است.

74 درصد از میلیونرهای خود ساخته در آمریکا در این گروه قرار دارند و جالب است بدانید کسب و کارشان را از صفر شروع کردند. در قرن نوزدهم اشخاصی مانند اندرو کارنگی، توماس ادیسون، جی پی مورگان و… بودند که ثروت خلق می کردند. در قرن بیستم، ثروت را افرادی مثل بیل گیتس، استیو جابز، لری الیسون، راس پرو و سام والتون خلق کردند. هر کدام از این اشخاص از صفر شروع کردند و کسب و کارشان را از صفر ساختند.

دومین منبع اصلی ثروت برای میلیونرهای خود ساخته در جهان، مدیر عامل بودن است. البته نه همه ی مدیر عامل ها! 10 درصد از میلیونرهای خود ساخته در آمریکا، مردان و زنانی هستند که به شرکت های بزرگ با سابقه ی چندین ساله پیوسته اند. آنها تا مقام ارشد بالا رفتند، پول خوبی گرفتند، گزینه های سهام، سهم سود و مزایا در اختیارشان قرار گرفت و در نتیجه ی پولسازی، میلیاردر شدند. به عنوان مثال ریچارد آیسنر، در شرکت دیسنی در یکسال 126 میلیون دلار سود اوراق قرضه گرفت. وقتی این میزان پول دریافت می کنید، تبدیل شدن به میلیونری خود ساخته سخت نیست. البته در اینجا نکته ای نیز وجود دارد: «شما ممکن است هر لحظه از کار بیکار شوید.» خب؛ چه راهکاری وجود دارد؟

سومین منبع میلیونرهای خود ساخته در آمریکا، پزشک ها، وکلا و سایر متخصصان هستند. مردان و زنانی که در کاری که انجام می دهند، مهارت بالایی بدست آورده اند و در حرفه شان به سطوح بالا پیشرفت می کنند و حقوق خیلی خوبی می گیرند؛ در اصل آنها 10 تا 20 برابر بیشتر از اشخاص متوسط حرفه شان دریافتی دارند.

چهارمین منبع اصلی میلیونرهای خود ساخته در آمریکا و جهان، فروشندگان و مشاوران فروش هستند. 5 درصد از میلیونرهای خود ساخته، مردان و زنانی هستند که برترین فروشنده یا مسئول فروش در زمینه ی کاری شان محسوب می شوند. آنها هیچ وقت کسب و کاری را راه اندازی نکرده اند و لزوماً به دانشگاه نرفته اند. آنها فقط فروشنده خیلی خوبی هستند و بابت همین، پول خوبی به آنها داده می شود. البته آنها باید اصول پس انداز کردن و سرمایه گذاری را نیز بدانند تا پول های دریافتی را به باد ندهند!

4 بنیان موفقیت مالی
برایان تریسی می گوید: «از هیچ شروع کنید و به استقلال مالی برسید. بیش از 80 درصد میلیونرهای خود ساخته از صفر و در خیلی موارد حتی زیر صفر شروع کرده اند. من هم در این گروه هستم؛ چون وقتی بزرگ می شدم و در اوایل دهه ی 30 زندگی ام بودم، اصلاً پولی نداشتم که بتوانم به ثروتی برسم. همیشه زیر بار قرض بودم. حتی اگر یک موقعیت تجاری عالی هم سر راهم قرار می گرفت، نمی توانستم کاری برایش بکنم. همزمان با شروع مطالعه در مورد موفقیت مالی و میلیونرهای خود ساخته، توجهم به این نکته جلب شد که تمام افراد دور و بر من هم سوار همین قایق هستند و وضعیتی مشابه من دارند.»

با توجه به آمار صنعت بیمه، از هر 100 نفر که بازنشسته می شوند، فقط یک نفر ثروتمند است. 4 نفر به استقلال مالی می رسند؛ 15 نفر کمی پس انداز دارند و آن 80 نفر باقی مانده با وجود داشتن حقوق بازنشستگی، یا هنوز کار می کنند یا بی پول هستند. حالا چرا این اتفاق می افتد؟

دو دلیل عمده برای بازنشستگی افراد در فقر وجود دارد. اول اینکه آنها هیچ وقت تصمیم نمی گیرند در بازنشستگی ثروتمند باشند. آنها آرزو می کنند و امید دارند و دعا می کنند، ولی هیچ وقت شرکتی تاسیس نمی کنند و هیچ وقت تصمیم صریحی نمی گیرند که قصد انجامش را داشته باشند. دوم، حتی اگر تصمیم بگیرند که ثروتمند بازنشسته شوند، آنقدر به تعویقش می اندازند تا دیر شود. همیشه دلیل خوبی برای انجام ندادن آن دارند.

اگر با جدیت می خواهید مشکلات را پشت سر بگذارید و به استقلال مالی برسید و بازنشسته ی ثروتمند باشید، 4 مرحله ی مهم هست که باید از آنها بگذرید:

  1. اولین مرحله، خواستن است. شما باید آن را با شدتی بخواهید که تعهدی تزلزل ناپذیر در شما به وجود آورد و بخواهید فداکاری هایی هم بکنید.
  2. دومین مرحله، تصمیم است. شما باید همین الان تصمیم بگیرید هر کاری را که لازم است انجام دهید و بخواهید هر هزینه ای بدهید و هر مسافتی را بروید تا به هدف تان برسید.
  3. سومین مرحله، عزم است که باید آن را تا موفقیت، با وجود تمامی مشکلات و موانعی که تجربه می کنید، در خودتان حفظ کنید.
  4. چهارمین مرحله، نظم است. نظم در حاکمیت بر خودتان در پرورش عادت های لازم برای رسیدن به استقلال مالی.

لازم است بدانید طرز فکرتان در مورد پول، بیش از هر عامل دیگری تعیین کننده خواهد بود، که چه مقدار از آن به شما می رسد.

[toggle title=”برای مشاهده منابع اینجا کلیک کنید.” state=”close” ]

مقاله آموزشی «5 روش ایجاد ثروت در جهان»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

[/toggle]

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا