ایده ساخت ظرف شکلات اوریگامی

برای ساخت یک ظرف شکلات اوریگامی بدون نیاز به چسب، تنها نیاز به یک ورق کاغذ (کمی ضخیم) دارید و البته هر از گاهی به قیچی نیز نیاز پیدا می کنید!

خب؛ پس از تهیه یک ورق کاغذ، فقط نحوه ی تا کردن آن می ماند که بسیار مهم است که آن را هم شما می توانید در فیلم ایده ی ساخت یک ظرف شکلات اوریگامی مشاهده نمایید.

ترجمه توضیحات فیلم

ابتدا کاغذ را به صورت مورب تا کنید و سپس قسمت اضافه مثلث را قیچی نمایید. زمانی که تا را باز می کنید باید یک مربع کامل داشته باشید.

کاغذ مربع شکل را از وسط تا کنید تا به شکل مستطیل در آید. سپس ابتدا از گوشه پایین سمت راست، کاغذ را به صورت مورب تا کنید و مجدد آن را باز نمایید تا تنها یک اثر (یک خط) به جا بماند و بعد از گوشه بالا سمت راست همین کار را تکرار کنید. الان یک ضربدر یا حرف X انگلیسی روی کاغذ دیده می شود. الان باید گوشه پایین سمت چپ را به مرکز X برسانید و تا کنید.

لبه ی آخرین تا را به صورت مورب به سمت چپ تا کنید و لبه سمت راست کاغذ اصلی را نیز تا وسط به صورت مورب تا نمایید. در این مرحله باید از وسط، کاغذ را رو به عقب تا نمایید و قسمت های اضافه را قیچی کنید.

کاغذ را بطور کامل باز کرده تا یک شکل پنج ضلعی کامل را ببینید. مانند یک کوه، پنج ضلع را مشخص کنید و آنها را روی یکدیگر تا نمایید. زمانی که کاغذ را کمی آزاد (باز) کنید، یک ستاره خواهید داشت. همانند فیلم، ستاره را شبیه مثلث در آورده و لبه سمت چپ اولین برگ را تا وسط به صورت مورب تا کنید و مجدد لبه بالایی آخرین تا را روی خودش تا نمایید. حالا دو مرحله آخر را باز کنید و همانند فیلم اقدام نمایید. این کار را برای سایر چهار برگ دیگر نیز انجام دهید.

کاغذ را به آرامی باز کنید و گوشه سمت راست را تا وسط به صورت مورب تا نمایید. قسمت پایین برگ را نیز همانند فیلم تا کرده و برای سایر برگ ها نیز این مرحله را تکرار کنید.

به گونه ای کاغذ را از وسط تا کنید، تا گوشه ی بالا با پایین همدیگر را لمس کنند. در نهایت به آرامی و همانند فیلم برگ ها را باز کنید.

منابع

فیلم آموزشی «ایده ساخت ظرف شکلات اوریگامی»، نتیجه ی گردآوری واحد چند رسانه ای پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا