نشان دادن خوشحالی با 17 حالت در صورت

طبق تحقیقات جدید صورت انسان 17 حالت مختلف برای نشان دادن خوشحالی دارد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، کارشناسان کشف کرده اند انسان بیش از هر حس دیگری برای نشان دادن خوشحالی می تواند به اشکال مختلفی صورت خود را کج و کوله کند! فقط 3 حالت صورت ترس، 4 حالت تعجب و 5 حالت غم و عصبانیت را نشان می دهند.

محققان دانشگاه اوهایو فهرستی از 821 کلمه انگلیسی تهیه کردند که احساسات را بیان می کرد و این کلمات به زبان های مختلف از جمله اسپانیایی، چینی، فارسی و روسی ترجمه شدند. این کلمات وارد موتورهای جستجوی محبوب کشورها شدند و محققان حدود 7.2 میلیون تصویر آنلاین از حالات صورت فرد بدست آوردند.

محققان با استفاده از الگوریتم های رایانشی نشان دادند صورت انسان می تواند به 16384 شیوه مختلف و یگانه خود را تغییر می دهد.

با وجود آنکه صورت می تواند حالات مختلفی به خود بگیرد، فقط 35 حالت آن قابل انتقال به فرهنگ های دیگر است یا به عبارت دیگر انسان هایی با فرهنگ متفاوت می توانند آن را درک کنند.

همچنین این تحقیق نشان داد خوشحالی در انسان درجات مختلفی مانند شادمانی، خشنودی و رضایت دارد.

همچنین این تحقیق نشان می دهد افراد می توانند حالات احساسی صورت مخاطب را در 75 درصد مواقع بر اساس تمایزهای کوچکی مانند رنگ بینی فرد، ابروها، گونه ها یا چانه او به درستی درک کنند.

هنگامی که محققان متوجه شدند فقط 35 حالت صورت توسط تمام انسان ها قابل درک است، شگفت زده شدند.

منابع

خبر علمی «نشان دادن خوشحالی با 17 حالت در صورت» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Ohio State News و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا