ژل رویال و خواص ضد پیری آن

پیر شدن یک فرآیند طبیعی است که همه افراد آن را تجربه می کنند. بدن انسان با گذشت سال های زندگی فرسوده می شود و دیگر شادابی روزهای جوانی را نخواهد داشت. وقتی چین و چروک بر روی صورت شروع به نمایان شدن می کنند متوجه بالا رفتن سن می شویم. همه افراد به خصوص خانم ها نگران این چین و چروک ها هستند و دوست ندارند آنها را بر روی صورت و بدن خود ببیند، به همین دلیل با روش های مختلف سعی در پیشگیری و یا از بین بردن آنها دارند.

اما آیا واقعاً راهی برای جلوگیری از پیری وجود دارد؟ باید بگوییم که روش هایی برای کندتر کردن روند پیری وجود دارد. یکی از این روش ها خرید رویال ژلی و مصرف آن است. در ادامه به شما می گوییم که این ماده چگونه روند پیری را کند می کند.

پیر شدن چیست؟

فرآیند تکثیر سلولی باعث پیری پوست می شود. در این فرآیند سلول ها کپی می شوند و این اتفاق میلیون ها بار در طول عمر رخ می دهد. با هر بار کپی شدن کیفیت سلول کاهش می یابد. در نتیجه خطوط ریز و چین و چروک در سطح پوست ظاهر می شوند و متابولیسم و بهبود در بدن کندتر و با کیفیت کمتر انجام می شوند. همه انسان ها روزی پیر می شوند. پیر شدن یک روند طبیعی در بدن است. روند طبیعی تخریب سلولی در طول زمان، قرار گرفتن در معرض آلاینده ها، سبک زندگی، استرس و کیفیت خواب تنها برخی از مواردی هستند که می توانند روند پیری را سرعت ببخشند. عادات دیگری مانند مصرف الکل و کشیدن سیگار هم این روند را سریع تر می کنند، اما اصلی ترین علت پیری قرار گرفتن در معرض آلودگی های مختلف مانند آلودگی هوا، غذا و آب است. البته قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور غیرطبیعی و مواد شیمیایی موجود در غذاها هم برای سلامتی مضر است و باعث می شود انسان زودتر پیر شود. اقداماتی برای به تاخیر انداختن روند پیری وجود دارد. مثلاً بسیاری از خانم ها از انواع کرم های ضد پیری و ضد چروک استفاده می کنند. یکی از مواد مفید برای کند کردن روند پیری رویال ژلی است. برای خرید رویال ژلی می توانید به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.

آیا پیر شدن ژنتیکی است؟

بعضی افراد معتقدند که پیری ژنتیکی است. این موضوع صحت ندارد، چون همه افراد پیر می شوند. می توان گفت که ژنتیک می تواند در سرعت پیری تاثیر داشته باشد. دانشمندان ژن هایی را شناسایی کرده اند که با طول عمر ارتباط ویژه ای دارند. ژن های فرعی که مستقیماً با پیری مرتبط نیستند نیز در فرآیند پیری نقش دارند. به نظر می رسد که این ژن ها با سم زدایی بدن ارتباط داشته باشند. به همین دلیل است که آنتی اکسیدان ها نقش موثری در کند کردن پیری دارند. این مواد بسیار مورد توجه هستند و در محصولات ضد پیری مانند انواع کرم ها به کار برده می شوند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است و ماده ای است که معمولاً در محصولات ضد پیری از آن استفاده می شود. متخصصان پوست توصیه می کنند که حتماً ویتامین سی را در روتین پوستی خود قرار دهید، البته به شرطی که به آن حساسیت نداشته باشید.

تاثیر رویال ژلی در پیر شدن

ژل رویال به عنوان «اکسیر زندگی» شهرت پیدا کرده است. در دوران مدرن همه چیز باید با مدرک و شواهد در آزمایشگاه اثبات شود. شاهد ژل رویال اما هزاران سال استفاده مستند از آن به عنوان یک محصول بهداشتی، دارویی، زیبایی و افزایش دهنده طول عمر است.

در یونان باستان از ژل رویال به‌عنوان «شهدی که جاودانگی را به خدایان بخشید» یاد می شد. همچنین این ماده به عنوان یکی از رازهای زیبایی کلئوپاترا (آخرین ملکه مصر) شناخته می شد که توسط ارسطو به او معرفی شده بود. از آن زمان تاکنون، رویال ژلی به عنوان ماده ای معجزه آسا به ثبت رسیده که در طول زمان به ملکه زنبورعسل قدرت و استقامت می بخشد. امروزه، ژل رویال هم مانند عسل همچنان مورد توجه قرار می گیرد.

رویال ژلی ماده ای ژلاتینی و شیری رنگ است که زنبورهای کارگر آن را برای ملکه و نوزادانش تولید می کنند. این ماده مغذی دارای ویتامین، پروتئین و چربی های مفید زیادی است.

خرید ژل رویال
خرید ژل رویال

آیا دانش مدرن هم رویال ژلی را قبول دارد؟

با ظهور علم مدرن دانشمندان می توانند ترکیبات فعال و خاص ژل رویال را شناسایی کنند. آنها می دانند که ژل رویال ماده ای قوی و سرشار از مواد مغذی است. رویال ژلی یک ماده شیری رنگ است که توسط زنبورهای جوان برای تغذیه ملکه ترشح می شود. این ماده بسیار مغذی است و به خاطر فواید سلامتی آن به ویژه در حوزه یائسگی، کلسترول بالا و خستگی به طور گسترده موردمطالعه قرار گرفته است، اما مهم ترین و محبوب ترین ویژگی در مورد رویال ژلی خواص ضد پیری آن است که در ادامه به آن می پردازیم.

ترکیبات ژل رویال چیست؟

وقتی رویال ژلی را زیر میکروسکوپ می بریم می بینیم که این ماده در صورت تازه بودن از 60 تا 70 درصد آب تشکیل شده است. بقیه ترکیبات آن مخلوطی از پروتئین های ضد میکروبی، اسیدهای آمینه ضروری، کربوهیدرات ها، لیپیدهای ضدالتهابی، ویتامین ها، مواد معدنی، فلاونوئیدها و پلی فنول­ های آنتی اکسیدانی، ویتامین های گروه B و مواد معدنی کمیاب است.

استفاده از ژل رویال به عنوان یک ماده کند کننده روند پیری در مطالعات حیوانی مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطالعات مشخص شد که مصرف ژل رویال طول عمر زنبورعسل، مگس میوه، جیرجیرک، کرم ابریشم و موش را افزایش می دهد. این مطالعات به صورت پراکنده انجام شده اند و به طور دقیق مشخص نکرده اند که چه مقدار ژل رویال و به چه شکلی باید مصرف شود تا اثر ضد پیری داشته باشد. بنابراین تحقیقات در این مورد هنوز ادامه دارد. البته به نظر می رسد که رویال ژلی با اثر بر روی مسیرهای مرتبط با استرس اکسیداتیو، کاهش فاکتور رشد شبه انسولین و همچنین تاثیر بر تعامل بین مسیرهای ژنتیکی متعدد باعث افزایش طول عمر می شود. البته این دلایل در حد یک نظریه هستند و هنوز ثابت نشده اند. یک نظریه دیگر هم وجود دارد و آن هم این است که فعل و انفعالات ژنتیکی ناشی از مصرف ژل رویال شبیه همان فعالیت ژنتیکی است که با ترمیم DNA، فعالیت آنتی اکسیدانی، فعالیت ضدالتهابی و افزایش سم زدایی سلولی ارتباط دارد. همه این اثرات به کندتر شدن روند پیری کمک می کنند و از ایجاد چین و چروک بر روی پوست جلوگیری به عمل می آورند. پس اگر شما هم می خواهید از فواید این ماده ارزشمند برخوردار شوید می توانید برای خرید رویال ژلی اقدام کنید.

آیا ژل رویال واقعاً خواص ضد پیری دارد؟

بطورکلی، ارزیابی دقیق ترکیبات رویال ژلی و اینکه آیا ترکیبات ضد پیری در این ماده وجود دارد یا خیر بسیار دشوار است. با افزایش سن و قرار گرفتن در محیط های آلوده و مصرف غذاهای فست فود و سرخ شده و همچنین نوشیدنی های شیرین و گازدار نمی توان جلوی پیر شدن را گرفت. برای این کار باید ماده ای جادویی را پیدا کنید که البته غیرممکن است.

آنچه ما می دانیم این است که قرن ها است ژل رویال به عنوان دارویی برای بیماری های مزمن مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل اثرات ضد پیری خود محبوبیت زیادی پیدا کرده است. مصرف رویال ژلی در برخی از موجودات از جمله انسان ها تاثیر مثبتی بر طول عمر و پیری دارد.

در نهایت تنها راه برای درک مزایای رویال ژلی این است که آن را امتحان کنید و اگر واقعاً خواص ضد پیری آن را مشاهده کردید این کار را ادامه دهید. شاید رویال ژلی واقعاً بتواند چین و چروک های صورت را برطرف کند و شما را جوان تر و شاداب تر نشان دهد.

کلام آخر

رویال ژلی ماده ای مغذی و پر فایده است. این ماده حاوی ویتامین ها و مواد معدنی زیادی است که هر کدام خواص ویژه ای برای بدن دارند. برای خرید رویال ژلی و بهره مندی از مزایای آن حتماً به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید رویال ژلی تازه و اصل بخرید.

منابع

گزارش خبری – تبلیغاتی «ژل رویال و خواص ضد پیری آن» با سفارش داروخانه روشا تدوین و نگارش شده است و مسئولیت کامل محتوای آن با سفارش دهنده می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا