عکاسی پهپاد خورشیدی از زمین با پرواز 90 روزه

سازمان ملی نقشه کشی  انگلیس (Ordnance Survey)، از یک پهپاد خورشیدی رونمایی کرده که می تواند 90 روز بدون وقفه پرواز کند. این پهپاد قابلیت عکسبرداری با کیفیت از زمین را دارد. این پهپاد در ارتفاع 20,400 متری سطح زمین پرواز و از کره خاکی عکاسی می کند. این تصاویر به سازمان ها و کسب و کارهای مختلف فروخته خواهند شد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، پهپاد مذکور Astigan نام گرفته و قرار است نخستین آزمایش ها تا قبل از پایان 2019 انجام شود.

سازمان Ordnance Survey سهامدار اصلی این پهپاد است. عرض بال های پهپاد مذکور با وزن 150 کیلوگرم حدود 40 متر است. این هواپیمای بدون سرنشین از راه دور کنترل می شود.

به گفته تولید کنندگان این پهپاد، از آنجا که هواپیمای بی سرنشین مداوم حرکت می کند، بسیار ارزان تر و انعطاف پذیرتر از عکاسی بوسیله ماهواره است.

نیل آکروید (Neil Ackroyd) یکی از موسسان شرکت Astigan می گوید: «پلتفرم طوری طراحی شده تا در مقایسه با روش های معمول عکاسی کارآمدتر و کم هزینه تر باشد.» Astigan توسط تیمی از مهندسان، خلبانان و کارشناسان هوانوردی در انگلیس ساخته می شود.

منابع

خبر علمی «عکاسی پهپاد خورشیدی از زمین با پرواز 90 روزه» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به DailyMail و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا