فناوری OLED نمایشگرهای تاشو را به واقعیت تبدیل کرده است

تعداد صفحه نمایش هایی که در طول روز به آنها خیره می شویم با پیشرفت فناوری دیجیتال هر روز بیشتر و بیشتر می شود. با اینکه کیفیت محتوایی که روی این نمایشگرها پخش می کنیم رو به بهبود است، خود نمایشگرها هم هر روز بزرگتر و بهتر می شوند. هم اکنون بیشتر خانه ها مجهز به نمایشگرهای LCD هستند، اما پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 2020 این روند تغییر می کند و OLEDها سهم بیشتری خواهند داشت.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، واژه OLED مخفف دیودهای نورانی ارگانیک یا Organic Light Emitting Diode است و از موادی ساخته شده که با تماس الکتریسیته شروع به درخشیدن می کند.

شدت جریان ارسالی به بخش های مختلف صفحه نمایش مقدار نور متصاعد شده را تعیین می کند. توانایی ارسال جریان های قوی به بخش هایی از صفحه نمایش و عدم ارسال جریان به بخش های دیگر به این نمایشگرها امکان می دهد تا رنگ سیاه بی نقصی تولید کنند که باعث بهبود کنتراست تصویر می شود؛ این امر در بسیاری از تلویزیون های امروزی ممکن نیست.

وقتی نمایشگرهای OLED جایگزین نمایشگرهای آشنای امروزی شوند، به احتمال زیاد توانایی خم شدن و انعطاف پذیری هم خواهند داشت که باعث خلق فرصت های جدید در طراحی گوشی های هوشمند و تلویزیون های خانگی خواهد شد. برخی از این نوآوری ها را در گوشی های تاشو جدید یا نازک ترین تلویزیون جهان که توسط LG ساخته شده و در نمایشگاه CES امسال به نمایش درآمده دیده ایم. در آینده نزدیک ممکن است گوشی های با نمایشگر تاشو بسیار رایج باشند و شاهد پوشش دیوارها و سطوح شهری با نمایشگرهای انعطاف پذیر باشیم.

منابع

خبر علمی «فناوری OLED نمایشگرهای تاشو را به واقعیت تبدیل کرده است» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به گزارش خشایار مریدپور، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا