چگونه ویدئوهای مناسب برای بازاریابی محتوا بسازیم؟

بازاریابی محتوا نوعی بازاریابی است که تولید و اشتراک موارد آنلاین مانند ویدئو، مقالات، وبلاگ ها و پست های شبکه های اجتماعی را در بر می گیرد و با انواع دیگر بازاریابی متفاوت است زیرا به صراحت یک برند را تبلیغ نمی کند، بلکه در عوض علاقه به یک محصول یا خدمت را با محتوای آگاهی دهنده و مفید طراحی شده بر می انگیزد و خبرگی شما را برجسته و مشکل را حل می کند.

این محتوا می تواند شامل مقالات وبلاگ، پست های شبکه های اجتماعی، مطالعات موردی، ویدئوها و… باشد.

بازاریابی محتوا حتماً باید یکی از تیرهای هدف گیری بازاریابی خدمات شما باشد. بازاریابی محتوا یک جزء مهم دنیای بازاریابی شده است. بر طبق مطالعه انجام شده، 88 درصد بازاریابان، امسال (2017) بازاریابی محتوا را به طرح هایشان اضافه کرده اند.

اما یکی از موثرترین استراتژی های بازاریابی محتوا استفاده از ویدئو است. در این مقاله شما می توانید با بازاریابی محتوا با تهیه فیلم ها و ویدئوها و نکات آنها آشنا شوید.

با توجه به سرعت اینترنت، ویدئوی آنلاین در حال افزایش روز به روز است. یوتیوب سایت اشتراک گذاری ویدئو، در حال حاضر یک میلیارد کاربر دارد، یعنی تقریباً یک سوم افرادی که در اینترنت هستند از این سایت استفاده می کنند. بر طبق آمار، امروزه ویدئوی آنلاین 74 درصد ترافیک آنلاین را تشکیل می دهد. رسانه دیجیتال MVP می گوید: 55 درصد بازدیدکنندگان وب سایت هر روز ویدئوهای آنلاین را نگاه می کنند و 59 درصد مدیران توافق دارند که اگر متن و ویدئو هر دو تحت یک عنوان در دسترس باشند، احتمال انتخاب ویدئو بیشتر است.

دلیل محبوبیت ویدئو ساده است. این به خاطر سبک های مختلف یادگیری است. بعضی از مردم با خواندن بهتر یاد می گیرند. بعضی ها با شنیدن و بعضی ها با دیدن. ویدئو ترکیبی از همه این موارد است و سبک های مختلف یادگیری را شامل می شود.

ویدئو می تواند تصویر شما را نیز نشان دهد. این به بینندگان اجازه می دهد که یک شخص واقعی را پشت کسب و کار ببینند و آنها را ترغیب به شناختن، دوست داشتن و اعتماد کند. فرض کنید شما یک سرآشپز هستید و ویدئوهایی از آموزش آشپزی تهیه و منتشر کنید. این کار تخصص شما را برجسته می کند و مردم را به شناخت، دوست داشتن و اعتماد به شما می رساند. چنین ویدئوهایی همچنین به خاطر داشتن محتوای مفید از طریق رسانه های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته می شوند.

چیزهای با ارزش ارائه دهید.

هر ویدئویی که ایجاد می کنید، باید چیزهای با ارزشی را برای مخاطبان شما فراهم کند. هرگز ویدئوهای بدون محتوای مفید را صرفاً به خاطر بروز شدن یا… روی سایت خود به نمایش نگذارید چون اعتبار شما را زیر سوال می برد.

یک Call to Action داشته باشید.

شما می خواهید پس از اینکه مخاطبان تان ویدئو را دیدند، چه اتفاقی بیفتد؟ آیا می خواهید به عضویت خبرنامه شما در بیایند؟ آیا می خواهید آن را با دوستان شان به اشتراک بگذارند؟ از سایت تان بازدید کنند؟ هر هدفی که دارید، بیان کنید و از آنها درخواست کنید آن کار را انجام دهند. هرگز فکر نکنید که بازدیدکنندگان تان خودبخود مرحله بعدی را می دانند و انجام می دهند.

مطمئن باشید اگر ویدئو شما روی نحوه کمک به آنها متمرکز شده باشد، آنها کاری را که می خواهید، انجام می دهند.

برای ویدئوهای خود، برچسب (کلمه کلیدی) بگذارید.

لغات کلیدی مرتبط با عناوین و توضیحات ویدئوهای خود را در زمانی که آنها را روی سایت هایی مثل یوتیوب آپلود می کنید، اضافه نمایید تا کاربران بتوانند به راحتی آنها را پیدا کنند.

آدرس وب سایت خود را در فیلم قرار دهید.

با اکثر نرم افزارهای ویرایش فیلم می توانید آدرس وب سایت خود را نیز در گوشه ای از ویدئو درج کنید. این کار هرگز نباید فراموش شود چون مردم را به سوی وب سایت شما هدایت خواهد کرد. همچنین حتماً ویدئوها را در وب سایت خود نیز آپلود کنید.

ویدئوهای کوتاه بسازید.

مردمی که شما را نمی شناسند، پای ویدئوهای طولانی شما نمی نشینند. ویدئوهای خود را کوتاه نگه دارید. معرفی خود را در کمتر از دو دقیقه انجام دهید. ویدئوهایی که آموزشی هستند می توانند 5 تا 10 دقیقه یا حتی بیشتر باشند.

بطور عمده بازاریابی محتوا در ارتباط با اشتراک گذاری است. محتوای مفید، جالب و آگاهی دهنده ای ایجاد کنید که بازدیدکنندگان شما بخواهند آنها را با دوستان شان به اشتراک بگذارند. از بازدیدکنندگان خود بخواهید که مطالب را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و اینکار را با استفاده از دکمه اشتراک گذاری برای سایت هایی مانند فیسبوک و توئیتر انجام دهند. با این روش، پیام های بازاریابی شما با توزیع وسیع تر خود به دست مخاطبان اصلی شان می رسند.

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چگونه ویدئوهای مناسب برای بازاریابی محتوا بسازیم؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد.

بیشتر بدانید…

هدف از بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا نسل جدید تبلیغات است. امروزه یک برند، باید خودش را یک ناشر و پایگاه آموزشی ببیند. آیا می دانید چرا برند نوشیدنی انرژی زای ردبول (Red Bull)، مجله راه اندازی کرده است؟ یا چرا برند آرایشی Dove، فیلم می سازد؟
اگر محتوای مناسب در وب سایت یا مجله چاپی خود نداشته باشید، بازدیدکننده ثابت و وفاداری نیز جذب نخواهید کرد. مهم نیست که بهترین و زیباترین وب سایت را با آخرین تکنولوژی روز راه اندازی کرده باشید یا میلیون ها تومان صرف تبلیغات کنید، مهم پاسخگوی نیازهای مشتریان بودن است.
از آنجایی که امروزه بسیاری از افراد راه حل نیازهای خود را با جستجو در اینترنت پیدا می کنند، هر کسب و کاری باید در این زمینه نیز سرمایه گذاری خود را شروع کند. اگر قصد پیشرفت در دنیای وب را دارید، باید در کنار تبلیغات، خبرها و مقالات دستِ اول اختصاصی هم داشته باشید تا افراد مختلف را از طریق موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی و… جذب کنید، اعتماد آنها را بدست آورید و محصولات خود را در مرحله بعدی به این افراد معرفی کنید. اگر هم مجله چاپی دارید، چرا با وجود اینترنت و خبرهای دستِ اول موجود در اینترنت، فردی باید مجله شما را خریداری کند؟ اما اگر مقالات اختصاصی خود را داشته باشید، آن وقت مجله تان ارزشمند و متفاوت می شود و دلیل خوبی برای خرید پیدا می کند.

مزایای بازاریابی محتوا برای وب سایت چیست؟

اصلی ترین مزایای بازاریابی محتوا عبارت است از:
1. بروز شدن وب سایت
2. کسب اعتبار در نگاه بازدیدکننده و مخاطب
3. کسب اعتبار در موتورهای جستجو مانند گوگل
4. ارتقاء سئو (SEO) وب سایت
5. افزایش بازدیدکننده وب سایت
6. افزایش محتوای مفید در وب سایت
7. افزایش لینک به وب سایت
8. در صورتی که محصولاتی برای فروش یا خدماتی برای عرضه داشته باشید، مجموع موارد فوق، می توانند بطور غیر مستقیم به افزایش فروش شما منجر شوند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا