جراحی بینی گوشتی هزینه ها و نمونه کار

جراحی بینی گوشتی از پیچیده ترین و خاص ترین جراحی های بینی محسوب می شود. همانگونه که می دانید در بینی گوشتی حجم زیادی از پوست ضخیم وجود دارد. این بافت در پروسه جراحی رینوپلاستی، باید نازکتر شود. کاهش ضخامت بافت پوست بینی، باید بسیار با مهارت و با ظرافت انجام شود. هر گونه برداشت غیرحرفه ای از بافت پوست، موجب ایجاد مشکلاتی در بینی خواهد شد.

یکی از بخش های پر اهمیت در جراحی بینی گوشتی، تقویت کردن غضروف بینی است. بینی گوشتی بسیار بزرگتر از سایر انواع بینی است. پس بدیهی است که به این دلیل، فرد دچار مشکل افتادگی نوک بینی بعد از جراحی می شود؛ چرا که ساختمان بینی چندان قدرتی برای مقابله با جاذبه و افتادگی بینی ندارد.

از کجا بدانیم بینی ما گوشتی است؟

بینی های گوشتی معمولاً دارای منافذ باز زیادی هستند و پوست ضخیم در این نوع بینی ها به وضوح قابل مشاهده است. غدد چربی در بینی گوشتی به شدت زیاد است. همچنین پره های بینی در اکثر بینی های گوشتی، بزرگ و بیرون زده هستند. غضروف بینی در فرم بینی ها معمولاً پهن است و نوک بینی در بینی های گوشتی، پهن تر از سایر انواع بینی ها است.

مهم ترین ویژگی بینی گوشتی چیست؟

همانطور که بیان شد بینی هایی که دارای ضخامت زیاد یا غضروف کمی باشند اصطلاحاً گوشتی گفته می شود، در این نوع بینی عضله های بینی به نسبت بینی استخوانی ضعیف و از گوشت زیاد برخوردار است.

همچنین برای دیدن نمونه کارهای جراحی بینی گوشتی و هزینه به سایت bedanim.info در سایت بدانیم مراجعه کنید.

ضخامت پوست بینی در افراد مختلف کاملاً متفاوت است و معمولاً افراد با چربی زیاد از این نوع بینی برخوردار می باشند. آن دسته افرادی که جنس بینی گوشتی دارند معمولاً بینی با ظاهری پهن و نوک بینی پهنی دارند و ممکن است غضروف بینی به خاطر ضخیم بودن پوست قابل لمس نباشد.

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی

بطورکلی عمل زیبایی بینی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت و بخصوص بینی پایان یافته باشد، بنابراین اگر جراحی بینی برای درمان و رفع نقص مانند عیوب مادرزادی و یا انسداد یا انحراف بینی نباشد باید تا پایان بلوغ برای انجام این جراحی صبر کنید. اما بهترین سن برای جراحی بینی بعد از هیجده سالگی است.

توصیه های قبل از انجام عمل جراحی بینی گوشتی

با توجه به حساسیت بالایی که جراحی های زیبایی و به ویژه جراحی بینی گوشتی دارد، لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را به کار بگیرید و از مشاوره های پیش از عمل بهره ببرید.
 • باید دقت کنید که برای انجام جراحی بینی گوشتی نهایت دقت را داشته باشید که معیارها و ملاک های زیبایی و جراحی با هم تلفیق شوند و فرم نهایی کاملاً با صورت و چهره شما سازگاری داشته باشد.
 • داشتن توقع و تصویری منطقی از آنچه که در نظر دارید در جراحی شما توسط جراح انجام شود تا شکل و اندازه ی بینی شما به شکل معقول و درستی تغییر پیدا کند. شما باید بدانید یک جراحی ماهر بینی می تواند با اصلاح بینی شما با اجزای دیگر صورت شما به زیبایی شما کمک کند، پس در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت خود را به کار بگیرید.

مدت زمان جراحی زیبایی بینی

مدت زمان جراحی بینی در بینی های گوشتی بین 2 تا 4 ساعت بسته به مهارت جراح و سختی یا آسانی بینی شما متفاوت است و همچنین بعد از گذشت چند ساعت در صورت مساعد بودن شرایط شما می توانید از کلینیک یا بیمارستان مرخص شوید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی

نکاتی که در زیر به آن اشاره می کنیم به شما کمک می کند تا نتیجه ی مطلوبی از جراحی خود گرفته و تا حدود زیادی عوارض بعد از جراحی را کاهش دهید:

 • بعد از عمل بینی تا دو روز استفاده از کمپرس سرد کمک می کند تا تورم صورت و بینی شما بهبود پیدا کند.
 • کبودی دور چشم، احساس درد و ترشحات خونی تا چند روز اول بعد از جراحی و همچنین احساس بی حسی در ناحیه اطراف بینی تا سه هفته طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 • توصیه می شود 3 الی 4 روز پس از عمل هنگام خواب سر بالاتر از بقیه بدن قرار بگیرد و تا دو هفته از خوابیدن به پهلو خودداری شود زیرا در صورت فشار بالش به بینی می تواند باعث تغییر شکل بینی و یا تشدید تورم شود.
 • همچنین از خوردن غذاهای سفت، داغ، پر ادویه و تند و همچنین شور به شدت پرهیز کنید.
 • در هنگام عطسه سعی کنید دهان را بیشتر باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 • از فین کردن و تخلیه بینی با فشار پرهیز کنید. می توانید از پنبه و یا سرنگ برای تمیز کردن بینی کمک بگیرید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی جلوگیری کنید. برای اینکه در تعویض لباس راحت باشید و به بینی فشار وارد نشود از لباس های دکمه دار یا زیپی استفاده کنید.

اهمیت انتخاب پزشک در نتیجه جراحی بینی گوشتی

همانطور که از ابتدا تا اینجا توضیح داده شد، جراحی بینی گوشتی از پیچیده ترین و مشکل ترین انواع جراحی بینی محسوب می شود. انتخاب پزشک متخصص جراحی زیبایی، برای نتیجه بهتر از جراحی، اهمیت زیادی دارد. پس نسبت به انتخاب پزشک متخصص دقت لازم را داشته باشید.

برای این کار، بهتر است تحقیق و جست و جو را آغاز کنید. از افرادی که با موردی مشابه با شما جراحی کرده اند، نام پزشک را بپرسید و لیستی از پزشکان کاندیدتان تهیه کنید. سپس تحقیق را در این زمینه آغاز کنید تا در نهایت یک پزشک مناسب را برای مشاوره انتخاب کنید.

عوارض جراحی بینی گوشتی چیست؟

در صورتی که جراح به تکنیک های جراحی بینی گوشتی، مهارت لازم را نداشته باشد مشکلات زیر برای بیمار به وجود خواهد آمد که در اینجا به برخی از این موارد اشاره شده است:

 • کوچک شدن بیش از حد بینی و غیر طبیعی شدن آن
 • کوچک شدن بیش از حد نوک بینی و عدم هماهنگی با سایر اجزای صورت
 • به وجود آمدن گوشت اضافه بعد از عمل بینی گوشتی به دلیل عدم رعایت تکنیک های صحیح
 • کج شدن بینی
 • افتاده شدن نوک بینی بعد از مدتی
 • فرو رفتگی های روی بینی

تاثیر پوست و اندازه بینی بر نتیجه جراحی بینی گوشتی

بطورکلی پوست یکی از عواملی است که می تواند بر تکنیک و نتیجه جراحی تاثیرگذار باشد اما این را بدانید که میزان اثرگذاری آن بسیار نیست.

بطور معمول افرادی که بینی های گوشتی دارند، پوست صورت آنها نیز ضخیم بوده و صورت بزرگی دارند، لذا برای آنکه بتوانیم بینی زیبا با فرم متوازن داشته باشیم، با برطرف کردن مشکلات و بد فرمی های آن می توانیم یک هارمونی زیبا برای بینی ایجاد کنیم تا به نتیجه دلخواه خود دست یابیم.

منابع

گزارش خبری – تبلیغاتی «جراحی بینی گوشتی هزینه ها و نمونه کار» با سفارش وب سایت بدانیم تدوین و نگارش شده است و مسئولیت کامل محتوای آن با سفارش دهنده می باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا