طرح مفهومی بوئینگ از جت فراصوت

به تازگی شرکت بوئینگ اقدام به رونمایی از طرح جت فراصوت خود کرده است. این رونمایی که در کنفرانس انستیتوی هوانوردی و فضانوردی آمریکا انجام شده، به نوعی نشان از بلندپروازی های بسیار زیاد این شرکت دارد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این هواپیما از نظر تئوری نه تنها قابلیت پرواز با سرعتی فراتر از صوت را دارد؛ بلکه می تواند با سرعت 5 ماخ (5 برابر سرعت صوت) به پرواز دربیاید.

برای درک تفاوت این سرعت با سرعت هواپیماهای جت امروزی می توانید به این مثال توجه کنید. امروزه یکی از طولانی ترین پروازهای جهان بین نیویورک و توکیو صورت می پذیرد. این پرواز در حال حاضر 14 ساعت به طول می انجامد، ولی در عمل با استفاده از مدل فراصوت بوئینگ، این زمان به دو ساعت کاهش خواهد یافت.

تجربه ای تلخ و ترسی پایدار

پیش از این و سال ها پیش نیز بشر تجربه پرواز فراصوت را با کمک هواپیماهای کنکورد بدست آورده بود، ولی خرابی این هواپیماها و ترس از فاجعه های انسانی از یک سو و از سوی دیگر صدای مهیب ایجاد شده توسط آنها موجب شد تا این نوع هواپیماها به تاریخ پیوسته و از خطوط هوایی جهان جمع شوند. با این شرایط باید دید که آیا بوئینگ با طرح مفهومی خود می تواند ذهنیت جهانی را تغییر دهد یا خیر.

منابع

خبر علمی «طرح مفهومی بوئینگ از جت فراصوت» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به Boeing و Wired، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا