افزایش 278 درصدی جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون

داده های ماهواره ای از سازمان ملی تحقیقات فضایی برزیل نشان می دهد جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون در ماه ژوئیه 2019 در مقایسه با همان ماه در سال 2018 نزدیک به 278 درصد افزایش یافته و 2253 کیلومتر مربع از پوشش گیاهی این جنگل ها در این زمان از بین رفته است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این منطقه 2 برابر اندازه شهری مانند لس آنجلس است. در حالی که اندازه کل این جنگل ها حدود 5.5 میلیون کیلومتر مربع است که نشان می دهد این میزان از نابودی جنگل واقعاً خطرناک است.

این بزرگترین نابودی جنگل های بارانی آمازون از سال 2014 است که سازمان ملی تحقیقات فضایی برزیل شروع به دیدبانی این جنگل ها کرده است.

این اطلاعات در بحبوحه کشمکش بین دانشمندان برزیل و بولسونارو (Bolsonaro) رئیس جمهوری جدید این کشور است که از شکاکان به تغییر اقلیم است. او از زمان فعالیت های انتخاباتی قول داده بود که با وجود تعهدات کشور برای حفاظت از جنگل ها، زمین های بیشتری از جنگل های آمازون را برای استفاده از معدن و کشاورزی آزاد کند. رئیس جمهوری برزیل، رئیس سازمان فضایی این کشور را دروغگو خطاب کرده و گفته او برای «برخی NGOها» کار می کند. مقام های رسمی دولت برزیل هم اعلام کرده اند که یک شرکت خصوصی را برای نظارت بر جنگل زدایی جنگل های آمازون استخدام خواهند کرد.

منابع

خبر علمی «افزایش 278 درصدی جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به LiveScience و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا