افزایش ۲۷۸ درصدی جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون

تبلیغات

داده های ماهواره ای از سازمان ملی تحقیقات فضایی برزیل نشان می دهد جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ در مقایسه با همان ماه در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۲۷۸ درصد افزایش یافته و ۲۲۵۳ کیلومتر مربع از پوشش گیاهی این جنگل ها در این زمان از بین رفته است.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، این منطقه ۲ برابر اندازه شهری مانند لس آنجلس است. در حالی که اندازه کل این جنگل ها حدود ۵.۵ میلیون کیلومتر مربع است که نشان می دهد این میزان از نابودی جنگل واقعاً خطرناک است.

این بزرگترین نابودی جنگل های بارانی آمازون از سال ۲۰۱۴ است که سازمان ملی تحقیقات فضایی برزیل شروع به دیدبانی این جنگل ها کرده است.

این اطلاعات در بحبوحه کشمکش بین دانشمندان برزیل و بولسونارو (Bolsonaro) رئیس جمهوری جدید این کشور است که از شکاکان به تغییر اقلیم است. او از زمان فعالیت های انتخاباتی قول داده بود که با وجود تعهدات کشور برای حفاظت از جنگل ها، زمین های بیشتری از جنگل های آمازون را برای استفاده از معدن و کشاورزی آزاد کند. رئیس جمهوری برزیل، رئیس سازمان فضایی این کشور را دروغگو خطاب کرده و گفته او برای «برخی NGOها» کار می کند. مقام های رسمی دولت برزیل هم اعلام کرده اند که یک شرکت خصوصی را برای نظارت بر جنگل زدایی جنگل های آمازون استخدام خواهند کرد.

تبلیغات

منابع

خبر علمی «افزایش ۲۷۸ درصدی جنگل زدایی جنگل های بارانی آمازون» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به LiveScience و مجله دانشمند، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا