شرایط همکاری نویسنده در پورتال یو سی (شما می توانید)

نویسندگان و مترجمان پورتال یو سی (شما می توانید) باید علاقه مند به یادگیری و هیجان زده برای نوشتن و آموزش باشند. نویسندگان باید قلباً به تحقیق و پژوهش علاقه مند بوده و یک روزنامه نگار صِرف نباشند.

برای یو سی مهم تر از تخصص، مهارت پژوهشی بی عیب و نقص است. در حالت ایده آل، متقاضیان باید سابقه و تجربه نویسندگی در نشریات معتبر را داشته باشند و همچنین آمادگی پذیرش انتقادات و پیشنهادات یو سی را برای ویرایش و تحقیق بیشتر را دارا باشند.

نویسندگان و مترجمان باید قادر باشند:

  1. موضوعات پیچیده را درک کنند و آن را به ساده ترین و روان ترین شکل ممکن برای مخاطبان عام توضیح دهند.
  2. مقاله های دستِ اول بنویسند که مشابه یا به کاملی آن در اینترنت به زبان فارسی نباشد.
  3. آئین نامه نگارش یو سی را رعایت کنند. (با شروع همکاری، با این آئین نامه نیز آشنا می شوید.)

نحوه شروع همکاری نویسنده

شما مقالات خود را با در نظر داشتن شرایط حفظ حریم خصوصی، برای یو سی ارسال می نمایید. ایرادهای آن مشخص شده و به شما برگشت داده می شود. اگر شما آمادگی اصلاح آن را داشته باشید و مقاله را به درستی ویرایش نمایید؛ مقاله با نام شما در پورتال یو سی (شما می توانید) به آدرس www.youc.ir منتشر می شود و بابت آن پرداختی به شما انجام نمی شود.

این فرآیند ادامه پیدا می کند تا آنکه مقاله های ارسالی شما کم ایرادتر و در نهایت بی عیب شود. آن وقت همکاری ما با شما شروع می شود و بابت مقالات ارسالی بعدی، پرداخت های متغیر و متناسب با موضوع، کاربردی بودن، تعداد صفحات، تصاویر و بسیاری عوامل دیگر انجام می شود.

توجه داشته باشید که همکاری با نویسندگان در یو سی نیاز به حضور در دفتر یو سی ندارد و تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می شود. همچنین یو سی، پست مهمان منتشر نمی کند.

نحوه شروع همکاری مترجم

همکاری با مترجمان در یو سی نیاز به حضور در دفتر یو سی ندارد و تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می شود. کافی است رزومه ای از خود برای یو سی ارسال نمایید. یو سی پس از دریافت رزومه و تایید اولیه، در ابتدا پروژه هایی را برای مترجم ارسال می کند.

در صورت رضایت از کیفیت ترجمه و همچنین پس از شناخت مترجم از مقالات و اخبار مورد تایید یو سی، مترجمان برگزیده می توانند شخصاً از بین منابع معتبر و بروز بین المللی، مقاله یا خبری را انتخاب و ترجمه نمایند. از این مرحله، پرداخت بر اساس تعداد و تخصصی یا عمومی بودن متون تعیین و ماهانه انجام خواهد شد.

ارسال روزمه

  1. رزومه ای از اطلاعات شخصی، سوابق تحصیلی، اجرایی و کاری خود را با توجه به شرایط حفظ حریم خصوصی یو سی، به ایمیل info@youc.ir ارسال نمایید.
  2. یک نمونه مقاله غیر داستانی و شعر (ترجمه یا تالیف) را به فرمت DOCX (ورد) پیوست نمایید.
  3. قید منابع استفاده شده در فایل ورد بسیار مهم است.

ما امیدواریم که به زودی از شما مقاله ای دریافت کنیم.
پورتال یو سی (شما می توانید) | You Can

دکمه بازگشت به بالا