مواد موجود در خمیر دندان با بیماری ریه مقابله می کند

محققان دریافته اند مواد ضد باکتریایی متداول موجود در خمیر دندان با بیماری های مرگباری نظیر سیروز کیستیک به هنگام ادغام با دارو مقابله می کند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، محققان دانشگاه میشیگان آمریکا دریافتند زمانی که تریکلوزان (Triclosan)، ماده ای که از رشد باکتری ها پیشگیری کرده یا آن را کاهش می دهد، با آنتی بیوتیکی موسوم به توبرامایسین (Tobramycin) تلفیق می شود موجب نابودی سلول های محافظ باکتری سیروز کیستیک موسوم به سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) تا بالغ بر ۹۹.۹ درصد می شود.

سیروز کیستیک یک بیماری ژنتیکی شایع است که از هر ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ نفر در اوایل زندگی یک نفر به آن مبتلا می شود. این بیماری موجب ایجاد مخاط ضخیمی در ریه ها شده و باکتری ها را به سمت خود جذب می کند. متاسفانه نابودی این باکتری ها دشوار است و در نتیجه حتی با وجود درمان آنتی بیوتیکی بیماری پیشرفت می کند.

کریس واترز (Chris Waters) سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مشکل ما یافتن راهی برای نابودی این بیوفیلم ها است.»

تبلیغات کتاب کدینگ تصویری ۱۱۰۰ واژه انگلیسی که باید دانست

منابع

خبر علمی «مواد موجود در خمیر دندان با بیماری ریه مقابله می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به MSU Today و Malay Mail و Business Standard و مجله تندرستی همشهری، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر
تبلیغات میزبانی وب و ثبت دامنه - های یو کمپانی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دکمه بازگشت به بالا