مواد موجود در خمیر دندان با بیماری ریه مقابله می کند

تبلیغات

محققان دریافته اند مواد ضد باکتریایی متداول موجود در خمیر دندان با بیماری های مرگباری نظیر سیروز کیستیک به هنگام ادغام با دارو مقابله می کند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، محققان دانشگاه میشیگان آمریکا دریافتند زمانی که تریکلوزان (Triclosan)، ماده ای که از رشد باکتری ها پیشگیری کرده یا آن را کاهش می دهد، با آنتی بیوتیکی موسوم به توبرامایسین (Tobramycin) تلفیق می شود موجب نابودی سلول های محافظ باکتری سیروز کیستیک موسوم به سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) تا بالغ بر 99.9 درصد می شود.

سیروز کیستیک یک بیماری ژنتیکی شایع است که از هر 2500 تا 3500 نفر در اوایل زندگی یک نفر به آن مبتلا می شود. این بیماری موجب ایجاد مخاط ضخیمی در ریه ها شده و باکتری ها را به سمت خود جذب می کند. متاسفانه نابودی این باکتری ها دشوار است و در نتیجه حتی با وجود درمان آنتی بیوتیکی بیماری پیشرفت می کند.

کریس واترز (Chris Waters) سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مشکل ما یافتن راهی برای نابودی این بیوفیلم ها است.»

تبلیغات
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ، خرید بسته اینترنت، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض

منابع

خبر علمی «مواد موجود در خمیر دندان با بیماری ریه مقابله می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به MSU Today و Malay Mail و Business Standard و مجله تندرستی همشهری، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا