موفقیت

چکیده کتاب دکتر حافظه

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

کتاب دکتر حافظه (تکنیک هایی ساده و جالب برای تقویت حافظه و افزایش قدرت مغز شما) تالیف داگلاس. جی. میسون (Douglas J. Mason) و اسپنسر خاویر اسمیت (Spencer Smith)، برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ چاپ و منتشر شد؛ و فرزانه اختیار وکالتی این کتاب را در ایران ترجمه نموده است. دکتر میسون که متخصص مغز و اعصاب هستند در مقدمه کتاب بیان می کند:

این کتاب در مورد تقویت حافظه تان می تواند بسیار سودمند باشد و بسیار تاثیرگذار. دکتر حافظه شامل ۸ فصل است که با خواندن آن می توانید فراموشکاری تان را به حداقل برسانید و سطح حافظه تان را به حدی بالا ببرید که دوستان و همکاران تان را به شگفتی وا دارید. این کتاب در جهت منافع شما است. با مطالعه ی آن یاد خواهید گرفت که چگونه مطالب را به روش کاملاً ساده به خاطر بیاورید. دکتر حافظه به شما کمک خواهد کرد که چگونه فراموش کردن را فراموش کنید و به یاد آوردن را به یاد آورید.

در اصل این کتاب به آموزش روش های ساده و جالبی برای تقویت حافظه می پردازد. تکنیک هایی که برای رسیدن به هدف تان که پیشرفت عملکرد حافظه است، بسیار موثر خواهند بود. با کمک کتاب دکتر حافظه می توانید به داخل مغزتان سفر کنید و ببینید واقعاً حافظه چگونه کار می کند. همچنین با مکمل ها و داروهایی که می توانند به حافظه تان ضرر برسانند یا آنهایی که موجب تقویت حافظه می شوند، آشنا شوید.

کتاب دکتر حافظه شامل ۸ فصل می باشد و هر فصل به موارد زیر می پردازد:

فصل اول: در فصل اول شما با یک دیدگاه اجمالی از چگونگی کار حافظه تان و انواع مختلف حافظه که می توانید از آنها بهره ببرید، آشنا می شوید. این اطلاعات پایه و اساس کلی بقیه ی مطالب کتاب است. شاید تنها و بهترین روشی که شما می توانید روی حافظه تان تاثیر بگذارید این است که نگاه روشنی از چگونگی عملکرد حافظه داشته باشید.

فصل دوم: به شما کمک می کند تا اهدافی را برای تقویت حافظه تان در نظر بگیرید. این فصل به شما یاری می دهد تا مطالب را در مورد خودتان عملی سازید. در نظر گرفتن اهداف دقیق برای حافظه تان، به شما کمک خواهد کرد تا بهترین استفاده را از این کتاب و در نتیجه بهترین استفاده از حافظه تان بکنید.

فصل سوم، چهارم، پنجم و هشتم: با تکنیک های رسیدن به اهداف تان آشنا می شوید.

فصل ششم و هفتم: به این موضوع که چگونه داروها و مکمل ها می توانند روی حافظه تان تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشند، آشنا می شوید.

کتاب دکتر حافظه تالیف داگلاس. جی. میسون (Douglas J. Mason) و اسپنسر خاویر اسمیت (Spencer Smith)، ترجمه فرزانه اختیار وکالتی از انتشارات یاران با شابک ۳-۵۸-۸۸۶۲-۹۷۸ می باشد؛ که از ترجمه روان و کیفیت چاپ متوسط برخوردار است.

برچسب ها
تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط