راهکار نهم افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
به کلاس راهکارهای ساده، عملی و کاربردی برای افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی خوش آمدید.

در این صفحه از کلاس، شما می توانید راهکار نهم با موضوع تاثیر لباس های تنگ بر مغز را به صورت آنلاین مطالعه کنید.

افرادی که عادت دارند لباس یا کفش کوچکتر از اندازه واقعی خود انتخاب کنند با اختلال خون رسانی مواجه خواهند شد. به عبارتی وقتی که پوست به شدت تحت فشار قرار گیرد؛ مویرگ های سطحی آن بسته می شوند و جریان خون در آنها متوقف می شود. باید بدانید که بخش مهمی از تبادلات اکسیژنی و غذایی در سیستم عروقی بر عهده مویرگ ها است. وقتی که مویرگ ها نتوانند در سطح پوست وظیفه خود را به درستی انجام دهند، پوست به عنوان وسیع ترین عضو بدن، دچار کم خونی و انباشتگی مواد دفعی و نوعی خفگی می شود.

از آن مهم تر اینکه چون مویرگ ها واسطه های اصلی سرخرگ ها و سیاهرگ ها هستند؛ به علت عدم عبور صحیح و کامل خون از آنها در سطح پوست، نوعی انباشتگی خون در برخی اعضاء و کمبود خون در برخی دیگر رخ می دهد و تعادل عمومی بدن در هم می ریزد.

پوشیدن کفش تنگ هم اثرات مشابه و حتی بدتری دارد. اگر پاها تحت فشار دائمی و طولانی قرار گیرند شاهد نارسایی قلبی، خستگی زودرس، مشکلات تنفسی، خستگی فکری، در بلندمدت ضعف بینایی و آسیب های عروقی و عوارض قلبی خواهید بود.

مشکل دیگر پوشیدن لباس و کفش تنگ این است که باعث کاهش تمرکز حواس می شود. این اتفاق به علت وارد شدن مداوم پیام های عصبی از نواحی تحت فشار اتفاق می افتد و تمرکز فکری شما را کاهش می دهد.

راهکار دهم »

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *