راهکار بیست و هفتم افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
به کلاس راهکارهای ساده، عملی و کاربردی برای افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی خوش آمدید.

در این صفحه از کلاس، شما می توانید راهکار بیست و هفتم با موضوع سلول های مغزی شما گرسنه هستند را به صورت آنلاین مطالعه کنید.

اگر از شما بپرسیم که غذای سلول های مغز و اعصاب چیست؟ احتمالاً بلافاصله جواب خواهید داد: گلوکز.

گلوکز ساده ترین نوع قند است که به صورت ساده و یا ترکیبی وارد بدن می شود و پس از تجزیه در سیستم گوارشی به صورت گلوکز ساده به سوی سلول های مختلف بدن و خصوصاً سلول های مغزی حرکت می کند.

آنچه لازم است در اینجا بدانید این نکته بسیار مهم است که همه منابع قندی از یک ارزش غذایی برخوردار نیستند. شما می توانید با خوردن یک آب نبات یا یک قطعه کیک و نان شیرینی مقدار زیادی قند وارد بدن خود سازید؛ اما به هیچ وجه نمی توانید ارزش غذایی آن را با یک خوشه انگور یا یک قاشق عسل و یا یک عدد خرما مقایسه کنید.

قندهای طبیعی سالم تر و سازگارتر هستند. ویتامین های ارزشمندی به همراه خود دارند که روند هضم و جذب و بهره دهی آنان را چندین برابر بهتر می کنند و عوارضی چون افزایش وزن و کسالت عمومی را با خود ندارند. در عوض قند و شکر تصفیه شده یا سفید شده که در حجم بالایی مورد استفاده عمومی است در حین تصفیه، همه عناصر مفید خود را از دست داده و جزء یک کربوهیدرات خالص چیز دیگری ندارد. این امر موجب می شود که دستگاه گوارش برای عملیات هضم و جذب، دست به دامان ذخایر بدن گردد و از مواد معدنی و ویتامین ها و آنزیم های بدن استفاده نماید و نه تنها چیزی نیافزاید بلکه از منابع مورد نیاز بدن نیز بکاهد!

راستی قند خون تان چند است؟ هم بالا رفتن و هم پایین آمدن قند خون نوعی اختلال هوشیاری ایجاد می کند و بر قوای فکر و قدرت تمرکز و یادگیری تاثیر می گذارد. همچنین در بلندمدت اثرات مخرب تری برای سلول های مغزی ایجاد می کند.

پایان

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *