راهکار بیست و ششم افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
به کلاس راهکارهای ساده، عملی و کاربردی برای افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی خوش آمدید.

در این صفحه از کلاس، شما می توانید راهکار بیست و ششم با موضوع افت فشار خون را به صورت آنلاین مطالعه کنید.

افت فشار خونی یا پایین آمدن فشار خون به علل مختلفی پیش می آید که هر یک از این دلایل به نحوی با کاهش حجم موثر مایعات بدن در ارتباط هستند. شما ممکن است دچار یک خونریزی شده باشید و یا به علت گرمای شَدید هوا مقدار زیادی عرق کرده باشید. ممکن است به اندازه کافی مایعات ننوشیده باشید و یا اسهال و استفراغ پیدا کرده باشید.

شما به هر دلیلی که دچار کاهش مایعات شده باشید نتیجه آن نرسیدن خون کافی به مغز است و نهایتاً کاهش سطح هوشیاری و غش. گاهی اوقات شما دچار یک افت ملایم و طولانی مدت فشار خون می شوید. این حالت به غش و کاهش هوشیاری نمی رسد، اما خونی که به مغز می رسد ناکافی و ناچیز است. بنابراین مغز به درستی فعالیت های خود را انجام نمی دهد و کارآیی و کیفیت پیشین را ندارد. شما دچار کاهش توانایی های فکری و ذهنی می شوید و مدام احساس ضعف و سرگیجه دارید.

ابتدا باید بدانید که بدن شما روزانه حداقل ۸ لیوان ۲۵۰ سی سی مایعات نیاز دارد که اغلب فراموش می کنید که این میزان مایعات برای سلامتی شما حیاتی است. همچنین باید بدانید که بسته به شرایط جوی و محیطی ممکن است این نیاز افزایش یابد و در شرایط گرما، تعریق، اضطراب، بیماری های خاص و… نیاز بدن شما به مایعات به ۱۰ تا ۱۲ لیوان هم برسد. از طرفی فعالیت عضلانی شما رابطه جالبی با سطح فشار خون شما دارد. این عضلات شما هستند که خون را در درون عروق حرکت می دهند و قوام عروق را حفظ می کنند. شما با ورزش و تقویت عضلانی می توانید به میزان شگفت انگیزی بر مشکل خود غلبه کنید و فشار خون خود را طبیعی سازید.

باید بدانید که فشار خون می تواند در اثر کم خونی نیز کاهش پیدا کند. مصرف غذاهای خون ساز و ترکیبات آهن به افزایش فشار خون کمک می کنند.

یک نکته بسیار مهم دیگر هم آن است که در اثر اضطراب و استرس و شرایط سخت روحی، یک واکنش عصبی در درون بدن رخ می دهد و گروهی از عروق خونی بدن دچار انبساط گشته و حجم قابل توجهی از خون را به سوی خود می کشند. در نتیجه بدون آنکه خونی از دست رفته باشد، حجم موثر خون کاهش یافته و سلول های مغزی دچار کم خونی گشته و افت هوشیاری رخ می دهد. این همان حادثه ای است که در اوج استرس برای برخی از افراد رخ می دهد یعنی غش کردن.

راهکار بیست و هفتم »

تبلیغات
عزیز موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *