راهکار بیست و سوم افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
به کلاس راهکارهای ساده، عملی و کاربردی برای افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی خوش آمدید.

در این صفحه از کلاس، شما می توانید راهکار بیست و سوم با موضوع زنگ زدن مغز را به صورت آنلاین مطالعه کنید.

فرآیند اکسیداسیون یا زنگ زدن سلول های مغزی یکی از فعل و انفعالاتی است که موجب پیدایش آلزایمر می شود. مسئول ایجاد زنگ زدگی در مغز؛ مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد هستند.

رادیکال های آزاد برای متعادل کردن خودشان الکترون های سلول بدن را می دزدند و به همین دلیل به سلول های بدن آسیب وارد می کنند. عواملی که مسئول تولید رادیکال های آزاد در بدن ما هستند فراوان می باشند. اما برخی از آنها عبارتند از آلودگی هوا، دود سیگار، الکل و اشعه ها. بنابراین بهتر است برای پیشگیری از کاهش توانایی های مغزی خود از عوامل اکسیداتیو فاصله بگیرید.

دکتر دیوید شوبرت، استاد عصب شناسی در موسسه سالکت در سان دیگو نشان داد که غوطه ور کردن سلول های مغزی در ویتامین E آنها را از یک پروتئین سمی موجود در پلاک های آمیلوئید (که از عوامل شناخته شده بروز آلزایمر هستند) محافظت می کند.

به غوطه ور شدن یک تکه سیب پوست کنده در آبلیمو فکر کنید که چگونه از سیاه شدن یا همان اکسید شدن حفظ می شود. نقش ویتامین E نیز تقریباً شبیه همین نقش آبلیمو مذکور است. البته در اینجا مشکلی وجود دارد. ویتامین E به راحتی وارد مغز نمی شود.

میان سلول های مغز و عروق خونی مغز یک غشای پیچیده به نام سد خونی – مغزی وجود دارد که برای محافظت از مغز تعبیه شده است و اجازه عبور هر ماده ای را به سوی سلول های مغزی نمی دهد. ویتامین E با این سد مشکل دارد و دانشمندان به شدت مشغول پیدا کردن راهی برای گذراندن راحت ویتامین E از سد خونی – مغزی هستند.

مقدار مورد نیاز یک فرد معمولی در مورد ویتامین E فقط ۳۰ واحد بین المللی است اما این میزان در یک بیمار آلزایمر به ۴۰۰ واحد می رسد.

راهکار بیست و چهارم »

تبلیغات
عزیز موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *