راهکار دوازدهم افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی

همکلاسی و همراه خوب یو سی؛ سلام
به کلاس راهکارهای ساده، عملی و کاربردی برای افزایش یادگیری و تقویت قوای ذهنی خوش آمدید.

در این صفحه از کلاس، شما می توانید راهکار دوازدهم با موضوع ریلکسیشن را به صورت آنلاین مطالعه کنید.

فرض کنید به روزهای امتحان نزدیک می شوید و چند درس مختلف با موضوعات متفاوت و از کتاب های گوناگون در ذهن شما موج می زند. احساس می کنید که همه چیز با هم قاطی شده و توانایی به یاد آوردن آنچه به خوبی آموخته اید را ندارید.

این به معنای اختلال یادگیری یا اختلال حافظه نیست؛ این یک عارضه شایع در هنگام مطالعات سنگین است که به نوعی با استرس و تنش ذهنی شبیه است و تنها راه حل آن آرام سازی ذهن برای کارآیی بهتر است.

این کار مثل وقتی است که کمد در حال انفجار خود را مرتب می کنید و متوجه می شوید که هنوز ظرفیت خالی فراوانی دارد. همچنین با این آرام سازی توانایی استفاده مناسب از آنچه تاکنون در ذهن دارید را نیز پیدا می کنید و این همان هدف نهایی از یادگیری است.

دراز بکشید. چشمان خود را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. هوا را فرو برید و کاملاً خالی کنید. فکرتان را از همه چیز خالی کنید و روی بدن تان متمرکز شوید. ابتدا از انگشتان پایتان شروع کنید. آرام آرام انگشتان پایتان را شل کنید به نحوی که هیچ حالت انقباضی در هیچ عضله ای در سراسر بدن باقی نماند. برای چند لحظه در حالت ریلکس عمومی باقی بمانید و سپس به آرامی برخیزید.

راهکار سیزدهم »

تبلیغات
راهنما و نیازمندی های رایگان خرید و فروش، استخدام و خدمات در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *