آموزش جستجو در وب سایت های فاقد فرم جستجو

تبلیغات

این روزها با دسترسی گسترده به اینترنت و وب سایت های مختلفی که اطّلاعاتی در زمینه های مختلف منتشر می کنند، تقریباً می توان به هر پرسشی پاسخ داد و هر چیزی را در اینترنت جستجو کرد. با توجه به همین گستردگی اطّلاعات، جستجو در اینترنت و سایت های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است، چون بدون این ابزار یافتن اطّلاعات مورد نظر حتّی در شرایطی که به سایت مربوطه نیز دسترسی داشته باشید، خیلی دشوار خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید به دنبال یک خبر در وب سایت یو سی هستید و ضمن آگاهی از عنوان خبر، این سایت به فرم جستجو مجهز نباشد و یا جستجوی آن عملکرد بسیار ضعیفی داشته باشد، به نظرتان در چنین شرایطی می توانید خبر مورد نظر را از بین ده ها هزار خبر موجود در سایت پیدا کنید؟ مطمئناً انجام این کار اگر غیرممکن نباشد بسیار دشوار و وقتگیر خواهد بود.

در این مقاله شما می توانید با روشی ساده آشنا شوید که به کمک آن می توانید بی نیاز از فرم جستجوی سایت ها، و با استفاده از انواع موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و… با استفاده از یک مرورگر ساده روی دستگاه های مختلف اعم از کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه، عملیات جستجو را در هر سایتی که علاقه دارید اجرا کنید.

چگونه در وب سایت های بدون فرم جستجو، جستجو کنیم؟

زمان مورد نیاز: 1 دقیقه.

تبلیغات
خرید انواع پیراهن مردانه با بهترین قیمت و کیفیت و پرداخت درب منزل از های یو شاپ
  1. مرورگر اینترنت خود را اجرا و به یکی از موتورهای جستجو مراجعه کنید.

    به عنوان مثال وب سایت گوگل را باز کنید.

  2. عبارت مورد نظر را برای جستجو وارد کرده و قبل یا بعد از آن عبارت site:Domain.com را وارد کنید. (به جای عبارت Domain.com باید آدرس سایتی که می خواهید عملیات جستجو در آن انجام شود، وارد کنید.)

    مثلاً اگر به دنبال مقالات مربوط به عملکرد مغز در سایت یو سی هستید، کافیست یکی از عبارت های زیر را در کادر جستجو وارد کنید:
    عملکرد مغز site:youc.ir
    site:youc.ir عملکرد مغز

منابع

مقاله علمی و آموزشی «آموزش جستجو در وب سایت های فاقد فرم جستجو»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه علمی پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا مقاله وب سایتِ های یو، به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا