اثر انگشت مصنوعی ابداع شد

تبلیغات

پژوهشگران نوعی اثر انگشت مصنوعی ابداع کرده اند. آنها ادعا می کنند که می توان با استفاده از آن تمام دستگاه ها را هک کرد.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، پژوهشگران دانشگاه نیویورک با همکاری دانشگاه ایالتی میشیگان بطور موفقیت آمیز در اوایل 2018 میلادی فناوری DeepMasterPrints را ابداع کردند. این فناوری با استفاده از روش های یادگیری ماشینی مانند یک شاه کلید عمل می کند و می تواند از هر سه تلفن هوشمند محافظت شده با فناوری اثر انگشت، یکی از آنها را باز کند.

طبق تحقیقی که در ماه اکتبر منتشر شد، پژوهشگران معتقدند هکرها می توانند با استفاده از این اثر انگشت های مصنوعی حمله هایی انجام دهند. فیلیپ بونتراگر، آدیتی روی، جولیان توگلیسین، نصیر مومن و آرون راس پژوهشگرانی هستند که پژوهش مذکور را انجام داده اند. به گفته آنها شیوه احراز هویت با اثر انگشت در دستگاه ها و تلفن های هوشمند خطرناک است.

موبایل ها و بسیاری از دستگاه ها کل اثر انگشت فرد را ثبت نمی کنند. زیرا فضای کافی در دستگاه وجود ندارد و به همین دلیل آنها بخشی از اثر انگشت را حفظ می کنند که به اندازه کافی ایمن نیست.

تبلیغات
خرید انواع کفش مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل از های یو شاپ

به هر حال به عقیده این پژوهشگران، توسعه دهنده های نرم افزار می توانند عملیاتی برای ایمن تر کردن موبایل بکار گیرند.

این پژوهش در ارزیابی شکاف های امنیتی یک سیستم شناسایی اثر انگشت سلاحی قدرتمند است. پژوهشگران باید شکاف های امنیتی جدید را کشف و ترمیم کنند.

منابع

خبر علمی «اثر انگشت مصنوعی ابداع شد» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به motherboard و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا