شناسایی سرطان سینه قبل از نشانه های بالینی

تبلیغات

در حال حاضر برای تشخیص یک بیماری فرآیند طولانی باید طی شود. این امر در بیماری هایی مانند سرطان بسیار وقت گیر است. حال آنکه در صورت رصد زودهنگام نشانه های سرطان می توان آن را بهتر درمان کرد. در همین راستا یک آزمایش خون ابداع شده که می تواند سرطان سینه را 5 سال زودتر از بروز نشانه های بالینی شناسایی کند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، محققان مشغول ابداع آزمایشی هستند که واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد تولید شده بوسیله سلول های تومور را شناسایی می کند. سلول های سرطانی نوعی پروتئین به نام آنتی ژن می سازند که سبب می شود بدن بطور خودکار برای مقابله با آنها آنتی بادی بسازد.

محققان دانشگاه ناتینگهام متوجه شده اند که آنتی ژن های مرتبط با تومورها نشانگرهای قابل قبولی برای ردیابی سرطان هستند. آنها پنل هایی از تومورهای مرتبط با آنتی ژن ها را ابداع کردند که با سرطان سینه ارتباط داشت. هدف محققان آن بود که مشخص شود آیا در نمونه خون های دریافتی از بیماران آنتی بادی های خودکار در برابر آنتی ژن ها وجود دارد یا خیر.

به گفته آنها وجود آنتی بادی ها در برابر آنتی ژن های مربوط به تومور سرطانی را می توان 5 سال زودتر از ظهور نشانه های بالینی تومور در بدن بیماران ردیابی کرد.

تبلیغات
حراج شلوار مردانه با بهترین قیمت و پرداخت درب منزل در های یو شاپ

در یک تحقیق اولیه در دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام، نمونه خون 90 بیمار مبتلا به سرطان سینه جمع آوری شد. آنها با نمونه خون های مربوط به گروه کنترل شامل 90 بیمار سالم مقایسه شد.

جزئیات این تحقیق آزمایشی روی افراد و سلول ها در کنفرانس ملی تحقیقات سرطانی در گلاسکو اعلام شد. نتایج این آزمایش نشان داد سرطان سینه دارای آنتی بادی هایی در برابر پنلی از تومورهای حاوی آنتی ژن است. در حقیقت پژوهشگران توانستند با شناسایی این آنتی بادی ها در خون، سرطان را با دقت قابل قبولی شناسایی کنند.

منابع

خبر علمی «شناسایی سرطان سینه قبل از نشانه های بالینی» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به NottinghamPost و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا