گوگل در جدیدترین آپدیت موتور جستجوی خود با اخبار جعلی مبارزه می کند

در سالی که همراه با همه گیری کووید 19 گذشت، اهمیت اخبار جعلی و مبارزه با آن با شدت خیلی بیشتری برای همه مشخص شد؛ از جمله گوگل که قصد دارد خیلی جدی با گسترش این خبرها مبارزه کند.

به گزارش پورتال یو سی (شما می توانید)، در آخرین آپدیت گوگل، زمانی که کاربر یک کلمه کلیدی را جستجو می کند و می خواهد وب سایتی را برای مطالعه مطلب درباره آن کلمه انتخاب کند، با کادری زیر نتیجه جستجو مواجه می شود که اطلاعاتی را درباره وب سایت مورد نظرش به او نشان می دهد. این اطلاعات عبارتند از تاریخ شروع به کار آن وب سایت، پیشینه و معرفی وب سایت، نظر سایت های دیگر درباره آن و لینک صفحه ویکی پدیای آن.

به این ترتیب، کاربران راحت تر می توانند تصمیم بگیرند که به اطلاعات چه وب سایت هایی اعتماد و از چه سایت هایی دوری کنند.

گوگل در ادامه اعلام کرده که قصد دارد یک بودجه 25 میلیون یورویی را در اختیار صندوق اطلاعات و رسانه اروپا قرار بدهد تا به این ترتیب به مبارزه علیه خبرهای جعلی سرعت بدهد. این نهاد قرار است با استفاده از این بودجه 5 ساله، به بررسی هرچه دقیق تر خبرها و مطالب منتشر شده در اینترنت بپردازد و تا حد امکان خبرهای جعلی و گمراه کننده را از دسترس افراد خارج کند.

منابع

خبر علمی «گوگل در جدیدترین آپدیت موتور جستجوی خود با اخبار جعلی مبارزه می کند» توسط هیئت تحریریه خبر پورتال یو سی (شما می توانید) با استناد به CNET و مجله دانستنیها، ترجمه، تدوین و نگارش شده است.

تبلیغات
خرید شارژ تلفن همراه، شارژ مستقیم، کارت شارژ ، شارژ وایمکس ایرانسل، گیفت کارت، آنتی ویروس و پرداخت قبوض
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

دکمه بازگشت به بالا